Advertisement

Main Ad

Ve 2017...

Bu yıl da toplu ulaşımda inenlere öncelik tanınmadı diyerek yazıya başlamak istiyorum. Nereden esti yazıya böyle başlamak diyorum kendime ama benim için durum buydu bu yıl. İnenlere ve binenlere öncelik verilmedi. 2017 sizce çok hızlı geçmedi mi? Bana göre epey bir hızlı geçti açıkçası. Aslında bu yazıyı yıl sonunda paylaşacaktım ama niyeyse biraz erken paylaşmak istedim. Yıl sonunda çok fırsatım olmayabilir belki de... Birtakım kararlar alındı, gidilecek konserlere gidildi, alınacak albümler -eksik olsa da- alındı. Yeni şarkılar dinlenildi, kitaplar okundu, bu yıl sevinildi, ağlanıldı. Benim için 2017'de neler olmuş buyurun yazıya...

Ve 2017; bu kız bu yıl nerelerdeydi? diye soracak olanlar varsa Rüya ile beraberdi dersiniz, haha. Evet bu yıl çoğu pazarlarımı Rüya ile geçirdim. Şaka bir yana kendisini aşırı çok seviyorum. Kendisiyle birçok yerler keşfedip, etkinliklere beraber gittik. İstanbul'u onunla gezmeyi çok seviyorum. Sorsanız İstanbul'da nereye gidiyorsunuz diye vallaha aklıma gelmez. İstanbul'da yaşayanlar olarak biz bir yere gitmekle çok zorlanıyoruz. Nereye gideceğimize karar vermek bize epey zaman kaybettirdi ama mühim olan buluşup yolun bizi oradan buraya götürmesiydi. 2018'de de yine beraberiz. :)

Ve 2017; bir yıldır sekreterlik yapıyorum halı yıkama firmasında. En uzun çalıştım yer burası oldu. Güzeli olması dileğiyle. 

Ve 2017; geçen sene olduğu gibi bu yıl da benim için konser yılı oldu. Evet çoğunuz benden bıktınız yapacak bir şey yok elbette ama çok güzel konserler oldu be! Bu yıl ilk kez bir Redd konserine gittim. Ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Muhteşem ötesi bir konserdi. Yazar arkadaşım Mehmet Emre'nin kendi yazısında dediği gibi "sabun kokulu Redd konseri" tadındaydı. Kaç yıl aranın ardından bu yıl Redd konserine gitmiş oldum. Geçen aylarda da Babylon konserindeydim. Redd'in konserlerine gidin abi. Adamlar çok güzel çalıyor. 2018'de bol bol Redd konseri olmasını diliyorum. 

Ve 2017; müzik açısından güzel albümler çıktı, dinlenildi ve yorumlar yapıldı. Top 10 listesi de aşağıda;

1. Linkin Park - One More Light
2. Imagine Dragons - Evolve
3. Depeche Mode - Spirit
4. Ceyl'an Ertem - Yine De Amin
5. Lara Di Lara - Hazineler İçindesin
6. Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları
7. Vega - Delinin Yıldızı
8. Ferman Akgül - Yürüyorum İçimde
9. Neyse - Haykırmadan Anlatamam
10. Can Bonomo - Kainat Sustu

Ve 2017; sevdiklerimizi bizden aldığı bir yıl oldu. Chester... Her şey aklıma gelir ama bu adamın intihar edeceği aklıma gelmezdi kesinlikle. Albümleri için epey kötü şeyler söyledik ama aslında olaylar şarkılarda gelişmiş ve biz bunu fark edemedik elbette. Bunun için çok üzgünüz. Umarım huzurlu uyuyorsundur Chazy Chaz. #makechesterproud

Ve 2017; güzeldi ama bir o kadar da kötü bir yıldı. Ağlamama sebep olduğun için seni affetmeyeceğim. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar