Advertisement

Main Ad

DÜŞSEL MÜZİĞİN GÜZEL KLİPLİ GRUBU: EMPIRE OF THE SUN


Luke Steele ve Nick Littlemore ikilisinden oluşan Avustralyalı elektronik grubu Empire of the Sun, şahane şarkılar yapan, çoğu kişi tarafından pek bilinmeyen ama bilinse de fena olmaz dediğimiz sayılı gruplardan. Meseleyi biraz elektronik müzik ile karıştıracağım... 

Grup 2007 yılında kurulmuş ve ilk albümleri Walking On A Dream'i 2008 yılında yayımlamış. Başarıdan başarıya koşan ikilinin en çok beğenilen parçaları We Are the People çoğu müzik listelerine yükseldikten sonra adlarını sıkça duyulmaya başlandı. Yanlış hatırlamıyorsam bu parçayı sanırım 2011 yılında keşfetmiş olabilirim. Çünkü nereden baksanız 9 yıllık bir şarkı. Hala da büyük bir keyifle dinlerim, albümü de öyle tabii. Taze taze bir 80'ler havası var o derece. 

2013 yılında çıkan Ice On the Dune ve 2016 çıkışlı Two Dines gibi albümleri mevcut olan Empire of the Sun'ın müziğini synthpop diyebiliriz. Bir şarkıları ile tanıştığım sonrasında albümlerin tamamına kendimi kaptırmış olduğum enfes bir grup. Luke'un o inanılmaz rahatlatıcı sesi ve Nick'in kendini adadığı ve kaptırdığı çılgın muazzam dansları grubu tam olarak özetliyor. Kliplerini izlediğiniz de ne demek istediğimi anlayacaksınız. Düşsel müziğin güzel klipli grubu dememin en geçerli sebeplerimden birisi de bu. 
  • Empire of the Sun - DNA 

Grubun şarkıları ciddi anlamda birbirinden başarılı ama favorilerimi söyleyecek olursam Alive, On Our Way Home, We Are the People, Walking On a  Dream, DNA, Way to Go, High And Low ve Half Mast diyebilirim. Kliplerini sürekli izleyip asla izlemekyten bıkmayacağım ender gruptur Empire Of the Sun. Şimdi diyeceksiniz bu adamlar kliplerinde absürt giyiniyor diye ama şimdi kimse kusura bakmasın da David Bowie de absürt giyinmiyor muydu? O yüzden dış görünüşleri değil de, müziklerine odaklanmak lazım. 
  • Empire Of the Sun - Half Mast

Uzun zamandır bu grubu yazmak aklımdaydı ama niyeyse bir türlü oturup yazamadım, bilmiyorum. Yıllardır severek dinlerim kendilerini. Şimdi de dinliyorum zaten. Müziklerini seveceğinizi umuyorum ayrıca harika bir tarzları var. Video kliplerini çoğunu buraya koymuyorum, açıyorsunuz YouTube'u grubun muazzam kliplerini izleyip, Spotify, Apple gibi yerlerde de albümlerini hatim edip bana geri dönüş yapıyorsunuz. Size iyi dinlemeler. İyi pazarlar.  


Yorum Gönderme

0 Yorumlar