Advertisement

Main Ad

OF MICE & MEN YENİ ALBÜMLERİNİ YAYIMLADI: "DEFY"


Of Mice & Men'in eski üyesi Austin Carlile'ın ayrılmasından sonra vokalist yerini Aaron Pauley aldı ve grup 19 Ocak Cuma günü "Defy" ismini taşıyan 12 şarkılık yeni albümlerini Rise Records etiketiyle yayımladı. 2018'e güzel albümlerle başladık ve grup bu albümle birçok kişiye meydan okuyacak. 

Uzun zamandır takipte olduğum Of Mice & Men'in artık bir albüm çıkarma zamanı gelmişti. Grup, albümü yayımlamadan önce albümün habercisi olan ilk single Unbreakable'ı dinlemiştik. Metalcore müziği severim evet, en azından o müziği dinlemeye sabrım var. OMAM'nin müziğine alıştığım için kendilerini dinlerken zorlanmıyorum. Grup, albümün ismini ne için Defy seçtiklerini Pauley, Carlile için "Büyük bir değişime uğradı. Grubumuzun ayrılmaz parçası gitti ve insanların beklentilerine karşı bu meydan okurcaydı." şeklinde dile getiriyor. Demek ki Austin varken grup cephesinde epey sıkıntılar varmış. Olur, her grupta alışığız bu tarz durumlara. Aaron Pauley, albümü şöyle özetler:
"Çılgınlık", umutsuzluğa meydan okumak ve aynı zamanda umutsuzluğun getirdiği bu tür gizli rahatlığa meydan okumakla ilgili. "Rahatlık" diyorum çünkü umutsuzluk sizi rahatsız etmeyebilir, çünkü size denemek için bir sebep verir ve size yapabileceğini düşündüğünüzün ötesine geçmemek için bir sebep verir. Pek çok yönden, umutsuzluk rahatlatıcı bir his olabilir.

Aaron Pauley için ne söylesem az gelir sanırım. Sesi konusunda kendisini epey geliştirdi, bu albümle şahit olabiliriz. Hatta altına imzamı bile atarım o derece. Daha önceki albümlerde biliyoruz zaten sesi hep geri plandaydı ve Austin'ın meşhur scream'lerinden bir gram anlamıyorduk. Şimdi linç edenler olacak ama kimse kusura bakmasın. Tamam, Austin'ın bizdeki yeri elbette ayrı hatta çok iyi parçaları da var ama çift vokal olayı olduğunda Aaron'ın sesini keşfedemiyorduk bile. Bir önceki albüm Cold World'ü beğenmemiştim. Grubun belki de yapmış olduğu en vasat albümdü. Defy albümü beklentilerimi katbekat karşıladı. 


Albümdeki favorilerime gelecek olursam, Defy, Back to Me, Sunflower, Vertigo, How Will You Live, Forever YDG'n, ve If We Were Ghosts en çok bu parçaları sevdim. Albümde Pink Floyd şarkısı olan Money cover'ını çok çok beğendim. Büyük güç ister Pink Floyd şarkısı söylemek. Of Mice & Men üyeleri ise bunu başarmış. If We Were Ghosts şarkısına ayrı bir bayıldım. Dünden beri playlistte bu şarkıyı döndürüyorum. Pauley'in naif sesi şarkıya muazzam bir tat katmış. Albümde yer alan son şarkı ama albümün en gizli silahıdır gözümde. Ben albümü çok sevdim. Ciddi anlamda bu hafta çok güzel şarkılar dinledim, video klipler izledim. Yorucu geçen bu haftanın sonunda OMAM'in albüm yayımlaması üzerimdeki yorgunluğu aldı diyebilirim. Aaron Pauley, Alan Ashby, Phil Manansala ve Valentino Arteaga dörtlüsünden oluşan muhteşem grup Of Mice & Men'in Defy albümlerini yayımladıkları için heyecanlarını şöyle dile getiriyor:
Albüm yapmak için eğlenceli ve maceracı olması gerekiyor. Yeni albümümüz, son derece harika görünen bir şey. Birçok farklı enstrümana sahip bir stüdyoda müzik yapmanın maceracı ve, grubumuzun yaratıcı doğası için de iyi bir sonuç oluşturuyor.


Yorum Gönder

0 Yorumlar