Advertisement

Main Ad

10.02.2018 HURTS @ ZORLU PSM KONSERİ


Theo Hutchcraft ve Adam Anderson önderliğindeki İngiliz grup Hurts, ikinci İstanbul konseriyle 10 Şubat akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro sahnesinde unutulmayacak bir konsere imza attılar. İkili sahneye çıktığında çok fena çığlıklar yükseldi ve grubu seven sevmeyen herkes kendini konsere kaptırdı ve unutulmaz anlar yaşandı. Grup ilk İstanbul konserini 2013 Rock'n Coke'da vermişti, hayranları yeniden bekliyordu grubu ve 10 Şubat akşamı geldiğinde herkes Zorlu PSM'deki yerini almıştı. Konserde neler olmuş, buyurun yazıya... 

Hurts'le olan ilişkimi çok fazla hatırlamıyorum ama sanırım 2010-2011 yılları arasında çok sık dinlediğim Wonderful Life'a dayanabilir. Hurts denildikçe çoğu kişi o şarkıyı ve ilk albümleri Happiness'ı gösterebilir. Grubu yaptığı işleri takip eden birisi olarak son albümleri Desire için gereken değeri verdiğimi ne yazık ki söyleyemeyeceğim, ama Hurts her zaman çok çok sevdiğim şaheser bir grup ve sevmeye devam edeceğim.


Zorlu PSM konseri haberi duyurulduğunda aşırı derece çok sevinip şaşırmıştım. Laf aramızda gittiğim ilk yabancı grup konseri Hurts oldu. Bu mutluluğumun sebebi tabii ki çok sevdiğim şarkıları canlı canlı dinlemek ve bağırırcasına şarkılara eşlik etmekti. Tabii her şeyden en önemlisi kesinlikle Theo ve Adam'ı ilk kez görecek olmaktı. Zorlu PSM şu yönde şaşırtıcıydı; daha önce çok konser izlediğim mekanın Hurts kitlesi tarafından doldurup doldurulamayacağı konusunda şüphelerim vardı ama konser günü çoğu kişi Ana Tiyatro'yu doldurmuştu ve çok sevinmiştim. Çok farklı bir duyguydu. Konseri biz Türkler, İngiliz ve Rus fanlar ile beraber izledik. Tabii başka ülkeden gelen var mıydı bilmiyorum ama aklımda o akşam İngiliz ve Rus fanlar kaldı. Hatta öyle bir şey ki, Zorlu'ya erken gelmiştim, bekleme alanında çok kişi vardı ve ben böyle bir konser bekleyiş olayını görmedim. Rus fanlar fazlasıyla çok bağırarak konuşuyorlardı, neredeyse konseri izlemeden çıkıp gidecektik o derece can sıkıcıydı. Batu ve Tolga'yla birbirimize bir bakışımız vardı ki o an her şeyi özetledi, haha. 

Bu konserin benim için özel olmasının nedeni; Hurts kitlesinin, grubu seven sevmeyen ya da ilk kez gitmiş olup şarkıları ezbere söyleyen çok muhteşem bir kitleyle karşılaşmış olmamdır. Ve tabii ki sevdiğim arkadaşlarımla eğlenirsem tadından yenmez. :)


Grup saat 10'a bir kala sahnedeki yerini aldı. Muhteşem ekibiyle çıkan Hurts, açılışı Desire ile yapıp Ready to Go, Some Kind of Heaven, People Like Us, Walk Away, Better Than Love ve Rolling Stone gibi en sevilen şarkılarını seslendirdi. Miracle şarkısı çalındığında çıldırmıştım resmen. Çok sevdiğim bir şarkı ve bağırarak eşlik ettim. Lezizdi. Hold on to Me, Somebody to Die For, Something I Need to Know ve tabii ki benim şaheserim Wonderful Life ciddi anlamda muhteşem ötesiydi. Tarih böyle bir konser görmedi öyle söyleyebilirim. Aşırı heyecanlı ve gergindim Hurts konseri için. Çok çok eğlendim ve Hurts'e çok fena aşık oldum o akşam. Bir hayran olarak çıkıyorsunuz konserden onun garantisini verebilirim size. 

Hurts ve ekibi muazzam bir performans sergilerken fazlasıyla dikkat çeken şey Adam Anderson'ın sürekli gözü bizim üzerimizde olmasıydı. Hatta öyle bir şey ki, yanımızda konseri tablet ile çeken kız için Adam, kıza konserin tadını çıkarmasını ve eğlenip keyif almasını söyledi. Hani telefon neyse tamam alıştık ama tabletle yapmayın şunu rica ediyorum. Fazla göze batıyorsunuz. Bu arada Adam, yakından daha bir karizmatikmiş onu fark ettik, haha. Şaka bir yana hepsi çok iyiydi, iyi olmaktan ziyade Theo'nun gözü hep bizim üzerimizdeydi o ayrı keyiflendirdi ve THEO'NUN ELİNİ TUTTUM BUNDAN DAHA GÜZELİ NE OLABİLİR? Sahnenin önüne yani bizim önümüze gelip ön sırayla tokalaştı arada kaynayıp elini tuttum farklı bir histi. Ben de bu anı hiçbir zaman unutamayacağım. Yahu hala etkisinden çıkamadım konserin. Yine gelseler yine giderim bundan şüphem yok. Konser sonrası, Tolga ve Batu ile memnun memnun sırıtıyorduk. Hurts tekrar gelse tekrar gidilecek gruplar arasında yerini aldı ve bir buçuk saat ile harika bir performansa imza atarak gönlümüzü fethettiler. İyi ki! 

PS: 14 Şubat Sevgililer Günü'nüz Hurts tadında kutlu olsun!
  • Special Thanks to;
  • Canım dostum Tolga 
  • Fotoğraflar için Tolga,
  • Zorlu PSM çalışanları.

Yorum Gönder

0 Yorumlar