Advertisement

Main Ad

13.03.2018 REDD @ ZORLU PSM KONSERİ


Aradan bir 4-5 ay geçince ve insan ciddi olarak sevdiği bir grubun konserine gidince mutlu oluyor. Söz konusu Redd ise bu doğru, evet. Redd, Salı akşamı verdiği Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında gerçekleşen Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde yine mükemmel bir akşama imza attılar ve son albümleri Mükemmel Boşluk'un ikinci yılını da o akşam kutlamış olduk.

Konser oturmalı düzeyde olduğu için gözlerimi sahneden alamadım. Redd'in 7 yıldır dinleyicisiyim ama konserlerine gitmeye 2017 yılında başladım. Denk geldiğim konserlerine elimden geldiğince gitmeye çalışıyorum ki gidilmeli de zaten. Ülkemizde neredeyse doğru düzgün konserler yapılmıyor biz de elimizdekilerle yetinelim. Zorlu PSM'de olması zaten diyecek söz yok çünkü ışık, ses sitemi ve görsel olarak harika bir yer. Dünya standartlarında bir yer olmuş Zorlu PSM. Daha önceden geçtiğimiz yıl Redd'i yine Drama Sahnesi'nde izlemiştim. Redd konserlerini bence hep orada vermeli. 

Konser 21:15'e yakın başladı ve grup en sevilen şarkılarını elektrik ve akustik olarak çalarak harika bir akşam yaşattılar bize. Boşlukta Dans, İtiraf, Senden Sonra, Bugün Herkes Ölsün İstedim, Hayat Kaçık Bir UykudurSeni Buldum ve çok çok sevdiğim Dünya gibi harika şarkılar çalındı. Grubun tanımamı sağlayan Prensesin Uykusuyum akustik olarak çalındı. Sahne arkasındaki ekrandan izlediğimiz görüntüler konseri güzel kılmış. Hatta öyle bir şey ki artık hormonlardan mı yoksa şarkının verdiği duygu mu bilmiyorum ama göz yaşlarıma pek engel olamadım. İçimden diyorum “şuraya iki eğlenmeye geldik, ne ağlaması canım!” Doğan Duru’nun anlatamayacağım kadar şahane sesine sevgim katbekat arttı. 


Redd'in sahnesinde şahane sesli güzel kadın Pamela Spence, şarkılarını severek dinlediğimiz Bulutsuzluk Özlemi'nden Nejat Yavaşoğulları ve Fatma Turgut konuk oldu. Nejat Yavaşoğulları'nı şu yaşıma kadar ne yalan söyleyeyim ilk kez gördüm kendisini. Denk getirebilirsem mutlaka bir gün Bulutsuzluk Özlemi konserine giderim. Sözlerimi Geri Alamam dedik hep birlikte. Konserde gencinden yaşlısına kadar hepimiz hep bir ağızdan şarkıya eşlik ettik. Yeni albümü Yara'yı yayınlayan Pamela Spence ile grup Aşktı Bu şarkısını seslendirdiler. Bir şarkı Pamela'nın sesine bu kadar yakışabilirmiş doğrusu. Büyük bir keyifle dinledim. Gruba Fatma Turgut, Falan Filan şarkısında eşlik etti. 

Ufak rahatsızlığımı saymazsam harika bir konserdi. Sonuna kadar kalma şansım olmadı ama gayet eğlendim. Tabii beni yalnız bırakmayan canım dostum Rüyik'le beraber gittik konsere. Bundan sonra elimden geldiğince çok çok Redd konserine gitmek ve sahnelerinin peşine düşmek istiyorum. Redd'in şarkıları ve konserleri satırlarca övülmeyi hak ediyor. Siz de grubun konserlerine gidip sahnesini deneyimleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar