Advertisement

Main Ad

EN ÇOK BEĞENDİĞİM CANLI PERFORMANSLAR


Herkese selamlar. Bayağıdır yazı yazmadığımı fark ettim. Burayı da boşlamak hiç hoşuma gitmiyor. Bu yazıyı yazmaya karar vermem sadece 5 dakika sürdü. Spotify'da beni takip edenler bilir, 'Hayal Sahnesi' adlı bir canlı performans listem var. Yani bozuk plak gibi devamlı o listeyi döndürüyorum. Dedim bunu blog'a sizlere aktarmalıyım. En çok ne dinliyorum, hangi performansı daha çok seviyorum buyurun yazıya. 
  • Coldplay - Viva La Vida (Live on Letterman)


Coldplay'i kendimi bildim bileli şarkılarını severek dinlerim. Çoğu şarkılarının konser hali güzelse bu şarkı tadından yenmez. Canlı canlı dinlemeyi aşırı istiyorum. 
  • Green Day - 21 Guns (Japan Live)

Canım Green Day dinlemek istediğinde mutlaka bu konser versiyonunu açar arada dinlerim. Grubun sahne performansı ve dinleyicilerin harikulade bir şekilde eşlik etmesi muazzam anlara yaşanmasına sebep oluyor. Sesin çok seksi be Billie. 
  • Ghots - Year Zero (Live)

Ghots, geçtiğimiz yıl Ceremony and Devotion adını verdiği bir konser albümünü yayınladı. Tabii konser internete düşmediği için sadece Spotify'da dinleyebiliyorum. Ghots çılgın bir grup. Maskeli adamlar, güzel sound'lu şarkıları ve tadından yenmeyen canlı performansları grubu özetleyebilir. Konseri izleyemeseniz bile dijital ortamlarda mevcut. Ben konser albümlerini beğendim. Favorim ise Year Zero. 
  • Papa Roach - Between Angels and Insects (Live at Poland)

Bayağıdır kendilerini dinlemekten alıkoyamadığım Papa Roach şarkıları kadar canlı performansları da olay olan bir grup. Son albümlerini devamlı dinlemekteyim ama eski şarkılarını dinlemekten de epey zevk alıyorum. Bu da onlardan birisi!
  • Milow - Ayo Technology (Live)

Bu şarkıyı çok çok seviyorum. 8 dakika 10 saniyelik harika bir performansı var ki bıkmadan dinliyorsunuz. Ben anlatmayayım Milow çalsın.
  • Marilyn Manson ft. Rammstein - Beautiful People (2012 Echo Live)

"arada şeytana uyup dinliyoruz" tabirine en çok yakışan Marilyn Manson'dır. Aksini iddia edeni döverim! 2012 yılında gerçekleşen Echo Ödülleri'nde kendisine Rammstein üyeleri eşlik etmiş Beautiful People performansında. Konserde Richard Z. Kruspe ve Paul Landers kendilerinden geçmiş, bayağı belli, haha. Manson'ın çılgın hallerine şahit oluyoruz. Gayet eğlenceli bir performans. 

  • Linkin Park - Pushing Me Away (Live at Milton Keynes)

Linkin Park'ın bütün performanslarına aşığım ama Pushing Me Away'in live halini daha çok seviyorum. Sadece Mike Shinoda'nın piyano çalışı ve Chester'ın kusursuz sesini duyuyoruz. Çok doğal bir performans. Ağlatabilir. 

  • Depeche Mode - Enjoy the Silence (Live in Berlin)

Kendilerini anlatmaya kelimeler yetmez Depeche Mode için. Sayısız izlediğim konserlerden en çok Enjoy the Silence'ı beğeniyorum çünkü Dave Gahan'ın inanılmaz derecede mükemmel olan sesi ve grubun süper enerjisi ortaya çıkmış. Berlin izleyicisi de ayrı leziz. 
  • Imagine Dragons - Whatever It Takes (Live from YouTube)

Geçtiğimiz yıl yayınlanan grubun son albümü Evolve'da yer alan ve ilk dinleyişimde favorim olan Whatever It Takes'ın cici performansı. Imagine Dragons günümüz içinde adeta pırlanta.
  • Rammstein - Ich Tu Dir Weh (Live from Madison Square Garden) 

İzlemediğim konser kalmadı desem çok abartmış olmam Rammstein için. Madison Square Garden'da verilen bu konseri izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınızdır. Konser anlatılamayacak kadar mükemmel olsa da Ich Tu Dir Weh'in performansı içimde bir zevk uyandırıyor. Şu çığlığı dinleyin!

Yorum Gönder

0 Yorumlar