Advertisement

Main Ad

YENİ BİR SAYFA : YAYA - O ALTIN ÜLKEDE


Ata Akdağ, Mert Alkaya, Ferhan Hasanoğlu ve Barış Bölükbaşı önderliğindeki Yaya grubu, 6 yıl aradan sonra ikinci albümleri O Altın Ülkede ile alternatif rock müzik dinleyicisine oldukça göz kırpıyor.

6 yıl tabii çok uzun bir süre değil elbette ama Yaya dinleyicisi için onlara epey uzun gelebilir. Başıma bir şey gelmeyecekse grubun albüm yayınladıklarını geçen hafta öğrendim. Büyük bir heyecanla açtım albümü dinlemeye başladım. Kısa bir bilgi verirsem Yaya grubu 2012 yılında konsept albümü özelliği taşıyan Bay A'nın Hikayesi ile duymuştuk kendilerini. O yıllarda hatırlarım, sürekli Ölümün Uğradığı Issız Ev ve Genç Kız ve Delikanlının Baladı'nı dinlerdim. Şu an bile dinlerim çünkü yıllar ilerledikçe hala tazeliğini koruyan enfes şarkılardır. Aynı zamanda grubun solistliğini üstlenen Ata Akdağ'ı Flört grubundan tanıyoruz bizim için özel bir avantaj. 6 yıl aradan sonra grubun yeni bir albüm yayınlamasından dolayı müteşekkirim. Sarı Ev etiketiyle yayınlanan albümde 10 şarkı yer alıyor ve albüm Kadıköy, Bostancı'da bulunan Stüdyo Arı'da kaydedildi. Albümdeki favorilerimi soracak olursanız sık sık dinlediğim Sebebini Buldun Mu? açık ara albümde sound ve sözler açısından en çok beğendiğim bir şarkı olmuş. Şimdiden böyle bir şarkı çıktığı için kendilerini tebrik etmek istiyorum. OlabilirdimSenden Sonra, Aşkım, Yarın Daha Güzel Bir Gün ve albümle aynı ismi taşıyan O Altın Ülkede beğendiğim diğer şarkılar. Albüm dinlenmek için bekleniyor benden söylemesi. 

Albümdeki şarkıların alt yapısından tutun da efendim işte şarkı sözlerine kadar kusursuz olduğunu belirtmek istiyorum. Sanırım bir süre bu albümü replay edeceğim gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar