Advertisement

Main Ad

ONA KÜÇÜK MELODİK SÜRPRİZLER YAPIN : MIKE SHINODA - POST TRAUMATIC

Photo : GQ Magazine

Mike Shinoda, Linkin Park hayranlarının bir rahatlık kaynağı bulacaklarını umduğu ilk solo albümü Post Traumatic yayımlandı. Linkin Park'ın vokalisti, gitaristi, klavyeci, prodüktör ve söz yazarlığı aslında tam bir yetenek ustası olan Mike, yeni albümüyle bizleri çok sevindirdi. Post Traumatic, Chester Bennington'ın ölümünden sonra "Bitirdiğimi düşünmüştüm ama aslında başladım." demesiyle ve Mike'ın yalnız başına gitmek zorunda kalmasıyla ortaya çıktı. 


Photo : GQ Magazine
Mike ciddi anlamda birçok şeyi yapabilen bir insan. Müzisyen kimliğinden tutun da, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir söz sahibi, çizim konusunda çoğu çizimcilere fark attıran, Linkin Park'ın göz bebeği ve kısaca her zaman söylerim kendisi tam bir yetenek ustasıdır. Mükemmel duruşuyla gözlerimizi kendisinden alamıyoruz desem abartmış olmam. Mike Shinoda hakkında saatlerce sıkılmadan sohbet edebilirim. Çünkü konuşulması gerek. Nazar boncuğu tak o derece. Rap projesi Fort Minor benim canımın içi. Rap sevmeyeni mutlaka sevdirebilir. Mike'ın projelerine kesinlikle göz atın. Takdir edilesi, sevilesi ve ayakta alkışlanması gerek. 
Post Traumatic çıkmadan önce Watching As I Fall, Over Again ve Place to Start'ı dinleyerek çerezlilk tadımlık yaptık. Sonrasında gelen Nothing Makes Sense Anymore ve Crossing A Line'ı dinleye dinleye gereken güzel yorumlarımızı paylaştık. blackbear feat'iyle gelen About You'a diyecek söz bulamıyorum ki enfes. Mike'ın rap'ine alışık olduğumuz için hiçbir problem göremiyorum. Bir diğer feat olan Running From My Shadow'da grandson'ı görüyoruz. Açık ara yayınlanan single'lar arasında Running From My Shadow kesinlikle favorilerimin arasına girdi. Mike, düet seçimlerini çok iyi ayarlayabiliyor. Mike'ın müzik zevkine ve hazırladığı listelere de muhakkak bakın. Zira seçtiği şarkılar son derece mükemmel. En son çıkan Ghosts single'ı da mükemmel. Ona küçük melodik sürprizler yapın. :)


Çıkan single'ları geride bırakıp albümdeki diğer şarkılara gelelim. Albümde Brooding adında enstrümantal bir parça var. Açıkçası albümün ortasında değil de, intro olarak konulabilirmiş. Sözleri ve müziği bakımından Nothing Makes Sense Anymore'a benzettiğim Promises I Can't Keep albümde kendini en çok belli ettiren şarkı. Çok dinledim, düşündüm kesinlikle öne çıkanların arasında bu şarkı olmalı. Hold It Together'a aşık oldum adeta. Mike bu albümde süper şarkı yazma yeteneklerini göstermiş vaziyette. Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı K.Flay'la beraber feat attıkları Make It Up As I Go benim albümde grandson'dan sonra en çok beğendiğim feat'lerden diyebilirim. Deftones frotman'ı Chino Moreno ve severek takip ettiğimiz Amerikan rap sanatçışı Machine Gun Kelly ile Lift Off albümde yer alan en sakin bir parça. Albümdeki her bir konuk şarkıları güçlendirmiş diyebilirim. Demiştim ya Mike, düet seçimlerini çok iyi ayarlayabiliyor. I.O.U'da adeta R&B tonları var. Bu türün müziklerin zaten çok çok iyi. Mike Shinoda'ya da son derece yakışıyor. World's On Fire arasında gidip geliyorum. Çok dinlememe rağmen bir türlü kanım ısınmadı. Albümü kapatan Can't Hear You Now kapanışı kurtarmış. Dediğim gibi ilk şarkı olarak Brooding olabilirmiş. Ama sorun yok gayet her şeyiyle mükemmel bir albüm olmuş. Biz Soldier'lar, Linkin Park hayranı olan olmayan herkes Chester'ın ölümüne son derece üzülmüştük. Post Traumatic benim için bir şifa albümü. Bu albüm benim için çok büyük önem taşıyor. Emin olun, bu albümü Linkin Park hayranları tarafından beğenilerek karşılanacaktır. Albümü dinlemeniz için sizi hop aşağıya alalım. ⬇️

Favorilerim;
  1. Over Again
  2. Running From My Shadow ft. grandson
  3. Make It Up As I Go ft. K.Flay
  4. I.O.U
  5. Promises I Can't Keep
  6. Hold It Together
  7. Watching As I Fall 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar