Advertisement

Main Ad

Ve 2018...

Bu yıl yine her zamanki gibi toplu ulaşımda inenlere ve binenlere öncelik tanınmadı diyerekten yazıya başlamak istiyorum zira geçen yıl yazı yazarken yine bu durumdan bahsetmiştim ve bu yıl gördüğüm olaylarda kimseye toplu ulaşımda öncelik tanınmadı. Maalesef insanımız bunu akıl edemiyor. Umarım 2019'ta aynı durumu yaşamayız.

Ve 2018... Neyse efenim devam edelim, 2018'i iyi ve kötü yönünden bitiriyorum. 2018 hiç ummadığım insanların gerçek yüzünü gördüğüm bir yıl oldu. Çok detaya girmek istemem ama yıllardır tanıştığınız birisi olsa bile gerçek yüzünü zaman zaman öğrenebiliyorsunuz. İnternet arkadaşlığının çok iyi olması maalesef her insan için geçerli değil. Yıllardır arkadaşım diye bildiğim insan hatta sürekli müzik üzerine konuşup beni bir cinsel obje olarak gördü ve benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Bu da bana bir ders oldu böylece arkadaş seçerken bunu bir göz önüne getirmem gerekiyormuş. Dedim ya zaman zaman insanları ne bok olduğunu öğreniyorsunuz maalesef. Bir de hiç ummadığınız insansa sizi yaralayabilir. Tabii bu durumu zaten atlattım da, umarım kendisi bin pişmandır yaptıklarından. 

Ve 2018...2018 yine güzel albümlerin olduğu bir yıl oldu. Bu yıl geçen yıla göre daha çok müzik dinlemişim. Spotify verilerime baktım da ona göre konuşuyorum. :) Çünkü her günüm orada müzik dinleyerek geçiyor. YouTube'da bile bu kadar aktif değilim açıkçası. 2019'da hedefim daha çok albüm dinlemek zira bu yıl yine sevdiğim isimlere takılmaktan başka albümleri dinleme fırsatına zar zor eriştim. Bu yılın en büyük olaylarından Austin Carlile'ın ayrılmasından sonra Aaron Pauley'in tam vokal olarak yer aldığı Of Mice & Men'in Defy adında albüm yapmasaydı açıkçası. Grubun yıllardır takipçisiyim ve daha öncesinde Linkin Park ile tura çıktıkları için Linkin Park'ın yanı sıra Of Mice & Men'i konserlerinin de takibini yapabiliyordum. Ülkemizde bu grubu dinleyen az insan var belki bilemeyebilirsiniz ama metalcore sevenler için Of Mice & Men şiddetle tavsiyedir. Defy albümü Önceki OM&M albümlerine göre beklentimi tam olarak karşıladı diyebilirim. Sonrasında, şu sıralar hatta albüm çıktığından beri listemde sürekli döndürdüğüm Ghost var. Haziran ayında grup Prequelle adında albüm yayınladı. Ve bu albüm beni Ghost'un müziklerine son derece bağladı. Çoğu insan albüm için bir pop albümü olarak görmüşler. Kesinlikle yanılıyorlar. Tartışmam bu yılın yayınlanan en iyi albüm Prequelle'dir. 

Linkin Park'ın göz bebeği Mike Shinoda, solo albümü Post Traumatic'i yayınlayarak bizleri çok çok sevindirdi. Post Traumatic benim için bir şifa albümü. Albümdeki her bir şarkıyı dinlediğimde Chester'ı daha çok özlüyorum. Grubun güçlü kalıp iyi işler yapması takdire şayan ve böylece Chester'ı şarkılarla yaşatabiliyoruz. Ne diyebilirim ki Mike iyi ki var ve iyi ki böyle şarkılar yapıyor. Çok ihtiyacımız var. 

Bu yılın benim için en unutulmaz anı kesinlikle Imagine Dragons'ın İstanbul konseriydi. Eylül'de grup Küçükçiftlik Park'ta sahne alarak hepimize enerji dolu dakikalar yaşatmıştı. Geriye dönüp baktığımda kesinlikle en çok eğlendiğim konserin bu olduğunu söyleyebilirim. Grup ikinci kez ülkemize gelmek için söz verdi. Bu arada grup Origins adında cici bir albüm yayınladı. İstanbul konseri öncesi denk gelseymiş, albümdeki bazı şarkıları bu konserde dinleyebilirdik ama problem yok albümde yer alan Natural şarkısını İstanbul konserinde dinledik ya bana o uzun bir yıl yeter de artar bile. 

Ve 2018... Bu yıl bir kitap yazma niyetine girmiştim ama niyeyse bir türlü ilham perisi gelip bana eşlik etmedi ve ben de kitap yazma işini rafa kaldırdım. Aslında çok istiyordum bir kitap yazıp herkese hikayemi anlatmayı ama sanırım bunu başaramayacağım. Umarım 2019 çok daha farklı olur zira bu yıl berbat geçti diyebilirim. Bu yıl doğru düzgün kitap bile okuyamadım. Çalıştığım işim bana çok engel oluyor ama bir yandan da kendi paramı kazanmak zorundayım yoksa para olmayınca hiçbir şey yapamıyorsun. AÖL hala devam bu arada artık ne zaman bitirip mezun olurum bilmiyorum. Bir an önce AÖL'den mezun olup direk üniversiteyi geçiş yapmak istiyorum. 

Ve 2018... Bu yıl fazla bir konsere de gitmedim, çünkü yaşadığım ailevi sorunlarımdan dolayı konsere gitmeye pek de keyfim yoktu. Bu yıl birçok konserler kaçırdım darısı 2019'daki konserlere gelsin. DİPNOT: Doğan Duru & Güneş Duru'nun en sevdiği şarkıları cover'layıp dinleyicilerine harika anlar yaşattığı In BeTwin konserine giderek şeytanın bacağını kırmış bulunmaktayım. Yıllardır merak edip gitmeye fırsat bulamadığım konsere bu yıl nihayet gittim. Duru kardeşleri çok çok seviyorum. Zaten yıllardır Redd dinleyicisiyim, konserleri elimden geldiğince gitmeye gayret ediyorum. In BeTwin konseri daha bambaşka geldi bana. Az insan, güzel müzik ve Duru kardeşlerin keyifli sohbeti sımsıcak yapabilir. Bu fırsata eriştiğim için çok şanslıyım.

Bir teşekkür Rüya'ya... Bu kız olmasa benim durumum ne olur ben de bilmiyorum. Bu zamana kadar birçok şeye tanık oldu kendisi. Sanırım ondan başka kimseye anlatamam derdimi. O da büyük bir sabırla dinler, arada belki bunaltabilirim kanka şimdiden özür dilerim. Benim tam kafa dengi arkadaşım. Bu kız bu yıl nerelerdeydi diye soranlara Rüya ile beraberdi dersiniz. Bu yıl yine gidebildiğimiz yerlere gitmeye çalıştık az da olsa. Gezdik, gördük, konuştuk ve dertleştik. 2019'da da yine beraberiz. Seviyorum kız seni. 

Ve 2018... Albümler dinlenildi, yorumlar yapıldı. İşte favori 10 albümlerimi aşağıya bırakıyorum. Spotify'da yaptığım 2018 Seçkisi No:50 listemi dinlemeyi unutmayın.

  1. Mike Shinoda - Post Traumatic
  2. Emigrate - A Million Degress
  3. Ghost - Prequelle
  4. Imagine Dragons - Origins
  5. Of Mice & Men - Defy
  6. Edis - An
  7. Mabel Matiz - Maya
  8. Yüzyüzeyken Konuşuruz - Akustik Travma
  9. Megaherz - Komet
  10. Mumford & Suns - Delta

Yorum Gönder

0 Yorumlar