Advertisement

Main Ad

EN TUHAF FOBİM: MUSLUK BAŞLIKLARI, LAVABO DELİĞİ VS.


Bugün müzik dışı bir yazı yazmak istedim. Bunu sadece 2-3 kişi bilirdi şimdi hepiniz öğrenmiş olacaksınız. En tuhaf fobim sulardan, musluk başlıkları ve lavabo deliklerinden çok korkmam. Benim için öyle açıkçası. Küçüklüğümden beri olan bir durum bu. Misal sular kesildiğinde bir süre sonra gelir siz suyu açmaya mutfağa ya da lavaboya gidip musluğu açmaya kalktığınızda o su sesi pat diye birden patlar ya işte o sesten acayip korkuyorum. Şu an 21 yaşındayım ama böyle saçma sapan bir şeyden dolayı korkmam son derece beni üzse de yapacak bir şey yok.


İşte şu üsteki fotoğraf beni o kadar kahrediyor ki bazı yerlerde lavaboya bile gidemiyorum sırf siyah delikten dolayı. Beyaz kapak takmak çok mu zor? Her yerde kabusum olmuştur hakikaten. Hatta bir ara küçük çaplı bir araştırma yaptığımdan sadece ben değil birçok insanın fobisi olan bir durum olduğunu görünce sevinmiştim. Yalnız değilim bu konuda ama sizce de çok saçma bir durum değil mi diye sormak isterim. Bayağı düz korkuyorum işte şu siyah delikten.

Bir de en büyük olay tabii banyo bataryası ile şofben başlığı benim için duş alırken tam bir kabus diyebilirim. Kendi evimde problem yok ama başka bir yerde kaldığımda ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum. Misal birden musluğu açtığımda şofbenden değil de banyo bataryasından su akmaya başladığında resmen ödüm kopuyor! Dediğim gibi küçüklüğümden beri var bu durum maalesef yıllardır bu korkumu yenemiyorum. Hiçbir zaman barışık olmadım çünkü resmen kabusum gibi bir şey oldu diyebilirim. Bu durumu yaşayıp atlatan varsa bana söylerseniz en azından yılların korkusunu atabilirim. 

Yorum Gönder

2 Yorumlar

 1. Adsız5/23/2021

  Ben de aynı fobiye sahibim bu sadece bana has sanıyordum okuduğumda şok oldum. Ben büyük ölçüde de yendim ama evim harici bir yerde duş almam gerekirse kesinlikle suyu kendim açamıyorum genellikle annem yardımcı oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanıtınız için çok teşekkür ederim, yalnız olmadığımı gösteriyor. 24 yaşına gireceğim hâlâ sorunumu pek yenmiş değilim. En azından evimde rahatım

   Sil