Advertisement

Main Ad

Yeni Albüm : Normal Değil - Hepsi Suya Yazıldı


Vokalde Funda Yükseloğlu, gitarda Tolga Yükseloğlu, bas gitarda Emre Tehmen, davulda Okaner Ertuğrul ve klavyede Selçuk Usluer'den oluşan Türk Rock müziğin başarılı grubu Normal Değil, Garaj Müzik etiketiyle çıkardığı Hepsi Suya Yazıldı adlı ilk albümüyle dinleyicileriyle buluştu.

Aslında bu benim için yeni keşif arayışına çıkarken gözüme en çok çarpan grup oldu diyebilirim. Türk Rock müzikte yeni soluk yaratan grubun ilk albümü Hepsi Suya Yazıldı, 8 şarkıdan oluşuyor. Orçun Sarıpolat prodüktörlüğünde kaydedildi ve mastering'i ise Metallica ve Linkin Park gibi dünyaca ünlü grupların mastering'ini yapan Dave Collins üstlendi. 

Normal Değil grubunun asıl temelleri 2015 yılına dayanıyor. Funda ve Tolga Yükseloğlu tarafından kuruldu. Kuruluşundan bu güne grup üyeleri konusunda değişiklikler yaşasa da grubun hiç ara vermeden beste çalışmalarına hiçbir zaman engel olmadı. Takdire şayan. Albüm kesinlikle çok iyi. Türkçe Rock'a bu yıl gerçek anlamda çok olumlu bakıyorum. Sağlam gruplar ve albümler çıkmakta. Dilerim dinleyenleri bol olur Normal Değil'in. Vokallerde kadınlar olduğu zaman o grubun kötü olma ihtimali bu zamana kadar olmadı, olamaz da. Funda Yükseloğlu'nun vokal kalibresi aşırı iyi. Diğer üyeler de enstrümanlarına hakim olsa gerek ki epey sağlam çalmakta. Hepsini kutlarım. Hepsi Suya Yazıldı albümünü henüz dinlemediyseniz, hiç durmayın hemen dinlemeye koyulun. Albümü sürekli dinlemek isteyeceksiniz.  

https://www.normaldegil.com.tr/

Yorum Gönder

0 Yorumlar