Advertisement

Main Ad

Yeni Albüm : Redd - Yersiz Göksüz Zamanlar


Redd'in müziğini, Hayat Kaçık Bir Uykudur (2012)'dan sonraki tüm gelişmelerini severek ve ilgiyle takip ediyorum. Redd'e karşı olan sevgimi bilirsiniz. Her yerde bu grupla alakalı kendimi hiç kasmadan konuşur ve müziklerini yazarım. 

Redd, geçtiğimiz hafta yeni albümü Yersiz Göksüz Zamanlar'ını dinleyicileriyle nihayet buluşturdu. Grubun albüm yapım aşamasını Doğan Duru'nun paylaştığı videoları ve yazdığı yazıları ile epey heyecanlanıyordum. Redd, gerçekten üretmeyi seven bir grup. Redd'in üretkenliğini de çok seviyorum. Çabalıyorlar ve ortaya kusursuz işer çıkıyor. Albüm çıktığından beri şarkıları sürekli döndürdüm, bu yılın en güzel Türkçe albümü ne diye sorsalar hemen Yersiz Göksüz Zamanlar'ını gösteririm düşünmeden. Beklediğime değen bir albüm oldu. Bizler nasıl mutlu olduysak grubu düşünemiyorum bile. Bu albümü uzun yıllar dinleyeceğim ve her dinlemem de daha da çok aşık olacağım. 

Bir önceki albüm Mükemmel Boşluk (2016)'u öyle sevdik, öyle bağrımıza bastık ki grup bizlere sürpriz yaparak Aşk Virüs, Kanıyorduk ve Bugün Herkes Ölsün İstedim şarkılarının stüdyo live versiyonu bu albüme ekledi. 11 parçanın yer aldığı albümde, 7'si yeni şarkı, birisi versiyon "Tutmuyor Frenler ||" ve 3'ü de Mükemmel Boşluk'ta yer alan Aşk Virüs, Kanıyorduk ve Bugün Herkes Ölsün İstedim'in yeni ve canlı versiyonu bulunuyor. Redd, Yersiz Göksüz Zamanlar albümünü RDD Music adını verdikleri kendi plak şirketinde yayınladı.


Albüm hakkında birkaç kelam etmek istersem eğer, yukarıda da belirttiğim gibi beklediğime değen bir albüm oldu. Albüm çıkmadan önce YouTube sayfalarında paylaştıkları tanıtım videolarını izledim. En çok albümde favorim olan Hadi Salla şarkısını beğendim diyebilirim. O sound, Doğan Duru'nun sesinden bahsetmek istemiyorum bile, küfür de etse sesine son derece yakışıyor. Büyük bir hayranlık besliyorum kendisine karşı. Öyle bir sevgi. Hadi Salla müziği, ve çarpıcı sözleriyle bir bütün olmuş. Doğan Duru'nun lirik kalibresi resmen takdire şayan. Albümdeki her şarkı kendi içinde hakikaten müthiş bir akış içerdiğini belirtmek isterim. Zira Redd, albümlerinde dinleyicilerini merakını her saniyesinde cezbedebiliyor. Her şarkıda farklı bir macerayla karşılaşmak kesin. Redd'in en çarpıcı özelliği; üretkenlikleriyle çok çok orijinal olabilmeleri.

Yersiz Göksüz Şehirler sizce de çok iyi bir şarkı değil mi? Tam böyle yürürken fon müziği olabilecek bir sound'a sahip. Ve sözler! Çok çok iyi! Tutmuyor Frenler de sıralamaya göre harika bir şarkı. Aynı zamanda diğer versiyon olan "Tutmuyor Frenler ||"de gayet güzel bir şarkı. Ölmüyor Öldürmüyor albümü dinleyip bu şarkıya geldiğiniz zaman kolayca sizi yakalayacaktır. Lirik ve müziği insanı alıp sağa sola dağıtır adeta. Sen de Saçmala, Kafası Şekerli ve Siktiret Boşver bu üç adamın bu kadar katmanlı bir müziği nasıl icra ettiklerini kafalarında çok iyi tasarlamış diyebilirim. İyidir diye dinlerken "bu çok iyiymiş lan!" diye ofiste bağırmışlığım vardır. Düşünün öyle çok beğendim albümü. Bu arada 3 Nisan Çarşamba akşamı Zorlu PSM'de albümün lansman konseri var. Konsere belli sebeplerden dolayı sanırım katılamayacağım. Gidecek olanlar kesinlikle bu özel akşamı kaçırmasın. Redd'in şarkıları olduğu kadar canlı performansı da iyidir diyerekten siz konsere kadar albümü dinleyin, ezber yapın, konserde şarkıları dinleyin, eğlenin, için. 

Redd'in yeni şahane bir web sitesi olmuş. İncelemenizi öneririm. Albümü alasıya kadar şarkı sözleri, fotoğraflar ve gruba dair birçok bilgiyi edinebileceğiniz bir siteye gerçekten ihtiyacımız vardı. Buyurun 


Yorum Gönderme

0 Yorumlar