Advertisement

Main Ad

Ve 2019...


Bu yıl, önceki yıllarda olduğu gibi toplu ulaşımda inenlere ve binenlere öncelik verilmedi. Çoğu zaman insanlarla tartışmaya bile girdim sırf bunun için. İnsanlarımız oturmak için yer kapacağız diye herkesi ittirip geçmeye çalışmaları çok acınası durumdu. Bir insan rahatsız ise ve ayakta yolculuk yapamayıp oturacaksa oturan insandan izin istemeli. Bu zor değil. Merak etmeyin sırf bunun için kavga çıkıp sonu ölümle bitmez. 

Ve 2019... 2019'u iyi ve kötü bitiriyorum. Gülündü, ağlandı, mutlu olundu. 

Ve 2019... Bu yıl çok konsere gitmedim açıkçası. Zaten denk getirebilirsem gidiyorum. Malum iş hayatınız varsa sosyal hayat çok kalmıyor ama elimden geldiğince konserlere gidip stresimi atmaya çalışıyorum. Ofiste birçok sıkıntı çektiğim oluyor ama üzülmek ve kafaya takmaktansa konsere gidip kendimi müziğe kaptırıp eğlenmeye bakıyorum. 

Ve 2019... Birkaç gün önce Spotify Wrapped açıklandı. Bu yıl, geçen yıla göre daha çok müzik dinlemişim. Bu açıdan mutlu oldum çünkü geçen yıl ki verilere baktığımda az zaman harcayıp müzik dinlemişim. Bu yıl daha çok müzik dinledim. İlk 5 de şöyle; Rammstein, mor ve ötesi, Depeche Mode, Linkin Park ve Papa Roach. En çok dinlenen tür de Türkçe Pop ve Alternatif Metal olmuş. Bu verilere çok güvenmesem de şimdilik ses çıkarmıyorum haha. 

Ve 2019... Okul durumumu soranlara Açık Öğretim devam. Geçen hafta sonu sınavlar vardı girip tamamladım. Ne zaman biter de üniversiteye giderim bilmiyorum. 

Ve 2019... Benim için bu yılın en unutulmazı ise koluma yaptırdığım dövme. Kim olduğunu zaten biliyorsunuz ama bilmeyenler için özet: Benim hayatımda özel bir yer kaplayan Christoph Schneider. Kendisi içimizden biri. Rammstein davulcusu. Rammstein ile ilgili bir şey bahsederken mutlaka Christoph için deli gibi övgü yardırabilirim. Bunu kesinlikle dövme ile ölümsüzleştirmek istedim çünkü bu adamda beni çeken farklı bir enerji var. Alman olmasından mı kaynaklı bilmiyorum ama çekiyor işte bir yerde. Kendisine idolüm olarak hitap etmekten sonuna kadar gurur duyacağım. Dövme işine nasıl cesaret ettim aslında bunu düşünmem 2 ay kadar sürdü. Benim şöyle bir korkum var. Sevdiğim insanı vazgeçip unutmak. Benim en büyük korku nedenlerimden biri. Rammstein'ın uzun yıllardır dinleyicisiyim ama sanki onları ilk çıkışlarından beri biliyor ve takip ediyormuşum gibi. Öyle etki bırakmışlardır üzerimde. Ben grubu dinlemeye başladığım sıralarda Schneider'den feci etkilenmiştim. Çaldığı davuldan tutun da, işinde ve evliliğinde harika bir adam. Özellikle iyi bir baba. Özellikle iyi bir öğretmen. Davul konusunda ondan öğrendiğim ve öğreneceğim çok şey var. Yaptıklarından dolayı minnettarım. Onun kurmuş ve büyük bir bölümünün gerçekleştirdiği hayaline bir fanı olarak ortak olduğum için şanslıyım. Dövmemi kendisine ulaştırmak için bayağı çaba sarf ettim ve bunu fark eden eşi Ulrike Schneider olmuştu. Ve inanıyorum ki dövmemi kendisine göstermiştir. Gerçi bir gün tanışırsam ben de gösteririm. 

Ve 2019... Instagram hesabımda çok gereksiz hesap ve sayfaların takibinden çıktığım bir yıl oldu. Fazla kaptırmışım kendimi. Dedim ki artık kendime benim bu insanlarla işim ne? Sonuçta beni takip eden bir kesim yok. Paylaşımları durmuş hesap ve sayfaların takibinden de çıktım. Oh. Mis. 

Ve 2019... Aralık ayını diğer aylardan daha çok seviyorum. İyisiyle kötüsüyle geçen bu yıl süre zarfında Aralık ayında bunları düşünüp kendimi bir sonraki sene için güzel hazırlanırım. Eskileri unutmaya, hayatıma yeni bir şeyler sokarak bir önceki senenin açığını kapatırım. İşte bu yüzden Aralık ayı benim için daha özel. 

Ve 2019... 


Ve 2019... Bu yılın başından sadece Mayıs ayına kadar blog yazabildim. Sonra bir daha asla buralara uğramadım. Mayıs'tan beri bazı zamanlarımı pasif geçirdim. Bir daha asla blog da dahil bir yerde yazı yazamam diye düşünürken çok sevdiğim bir insandan yazarlık teklifi aldım. Bilirsiniz birkaç aydır NouvArt'ta yazıyorum. Haliyle burayı boşladığım için yazılarıma oradan devam ediyorum. Sitenin kurucusu ve benim de çok yakın dostum olan Efe ile siteye dair birçok şey konuşup çizdik. Birçok konuda bana yardımcı olmuştur. Bunun için ne kadar teşekkür etsem az. NouvArt, her türlü gündemi birleştiren bir haber ve yaşam portalı. Müzik, sinema, seyahat, kültür ve sanat'a dair birçok şeyi bulabildiğiniz sitede ben de yazıyorum. Bu işin bir parçası olduğum için mutluyum. Sitede asla bir kısıtlama yok. Sadece yoğun zamanlarımda çok yazamıyorum. Onun dışında istediğim zamanda yazıp gününü de hangi gün akşamı müsaitse yazımı yayınlıyoruz. Burada da bir şeyler yapmak istiyorum ama sadece uygun zamanı bekliyorum ki olsun. https://www.nouvart.net/

Ve 2019... Bu yıl ölümlerin arttığı bir yıl oldu. Haksız yere ölen insanlar ve en ufak bir konuşmada sonu ölümle biten olaylar. Filmlerde gördüğümüz şeylerin gerçeğini ülkemizde yaşıyor olmamız son derece korkunç bir şey. Umarım 2020'de bunların sayısı düşer de adalet (!) yerini bulur. Hoş, ölünce anca adalet yerini buluyor maalesef. İnsan hakikaten hayret ediyor. 

Ve 2019... Bu yıl maalesef bazı konularda olumlu kararlar alamadığım bir yıldı. Bazı konularda çok hata yaptım ama artık pişman olacak halde kalamıyorum bile. Yine birtakım insanları hayatımdan çıkardım. 22'nin getirdiği iyi şeylerin yanı sıra kötü durumlar da bir o kadar beni etkiledi. Umarım 2020'de artık bazı konularda olgun davranırım. 

Bir teşekkür Rüya'ya... Bu kız olmasa ben ne yapardım acaba koca bir yıl içinde? Arada bunaltsam da benim ondan başka dostum yok her şeyi anlatacak. Bu yıl yine gidebildiğimiz yerlere az da olsa gitmeye çalıştık, gezdik, gördük, konuştuk ve dertleştik. 2020'de de beraberiz. İyi ki varsın! 

Ve 2019... Albümler dinlenildi, yorumlar yapıldı, puanlar verildi. İşte bu yıl çıkan favori 10 albümü bırakıyorum. Albüm yetmezse bu yıl için yaptığım 2019 Seçkisi No:45 listemden seçip dinleyebilirsiniz.
  1. Redd - Yersiz Göksüz Zamanlar
  2. Coldplay - Everyday Life
  3. Rammstein - Rammstein
  4. Papa Roach - Who Do You Trust?
  5. Taylor Swift - Lover
  6. Adamlar - Dünya Günlükleri
  7. Oomph! - Ritual
  8. Lindemann - F & M 
  9. K.Flay - Solutions
  10. Fatma Turgut - Elimde Dünya

Yorum Gönder

0 Yorumlar