Advertisement

Main Ad

Seviyorsan Git Dinle Bence : OnAir Sahne'den İki Nefis Albüm


Hoş geldiniz. Bugün sizlere çok sevdiğim platformlardan OnAir Sahne'nin dijital platform üzerinden yayınlanmış olduğu iki albümden bahsetmek istiyorum. İyi ve güzel işlerin her zaman destekçisiyim bilmeyen yok, o yüzdendir ki OnAir Sahne'den çıkmış her bağımsız isim müzik dünyasına yeni müzikler kazandırmaya sebep oluyor. Aynı isimlerin şarkıları servis edildiği günümüz popüler kültüründe bu bağımsız müzisyenleri duymadığımız, yazmadığımız ve bahsetmediğimiz için bütün müzik yazarları olarak hatamız büyük. OnAir Sahne'yi yıllardır bilip az çok takibini yapabiliyorken, bir de iki albüm yayınlanmış, blog'a konuk etmesem olmazdı. Başlayalım. 

  • Onair Indie Collection Vol: 1
13 müzisyen ve 14 parçanın yer aldığı bu albümde hem detaylı dinleyebilecek, hem de tek bir albüm üzerinde farklı seslere ulaşabileceğinizin garantisi veriliyor. Alp Tanata, Hasan Azze, Egemen Erdoğan, Kalk Yerine Yat ve birçok bağımsız müzisyenleri tek albüm üzerinde keşfetme olanağı sağlayan OnAir Sahne'nin bu jesti takdire şayan. Çoğu isimleri önceden dinlemiş olsam da, bazı isimleri zamanımın olmadığı için bu albüm imdadıma yetişti diyebilirim. Malum şu zaman diliminde evde kaldığımız için müzik duymadığımız bir an bile yok. O yüzden bu zamanda gereken albümleri dinleyip, gereken yerlerde paylaşalım.   • Onair Rock Collection Vol.2
13 müzisyen ve 13 şarkı tek bir albümde. Kulak kabartmakta fayda var çünkü bu albümde merhababensokak, Rak-ı Plak-i, Kenan Çelikarslan, Sokak Lambası, Emircan Fidan ve diğer bağımsız müzisyenlerin şarkıları yer alıyor. Bu iki albümü keyifle dinlemenizi tavsiye ediyorum çünkü kendi ülkemizde çıkan bir ismi de dinleyip destek veremeyeceksek çok zor. Zamanında sizin popüler ettiğiniz o isimler de müzik dünyasına yeni atılmışlardı. Destek verile verile, popüler olmasını sağlayan biz dinleyiciler neden OnAir Sahne'nin isimlerine destek vermeyelim, değil mi? Şahane isimler var ve bu isimlerin ülkemizde şu koşullarda müzik yapması, müziğin güçlü bir şekilde ayakta kalmasını sağlıyorlar. Dinleyicileriniz bol olsun. Kendinize cici bakın. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar