Advertisement

Main Ad

Bilgisayarsız 1 Haftam & Beykoz'da Geçen 5 Günüm


Hoş geldiniz. Yazı yazmayı o kadar çok özledim ki sevgili takipçi, anca bu kadar olur. Sormayın başıma neler geldi. Bilgisayarım bir haftadır tamircideydi. Şarj makinesi bozuk diye gönderdiğim dizüstü bilgisayarım ana kartından dolayı bozulmuş ve şarj makinesi de içinde yanmıştı. Kaç gündür bilgisayarsız inanın hiçbir şey yapamadım. Site ve kaydetmiş olduğum Podcast kanalım ile ilgilenemedim. Her defasında yazı yazma işi defter de olmuyor. Bilgisayarda da çok yazı yazdığım için yazı yazmayı özledim. Bir hafta boyunca sadece YouTube'da birkaç içeriği takip edip, müziklerimi dinlemeye çalıştım. 

Dedim ya bilgisayarsız hiçbir işimi yapamadım diye, o bir haftada yazı yazma kabiliyetimi kaybederim diye endişelendim açıkçası. Yazı yazma ilhamı gelmiyorsa benim için çok zor bir durum hale geliyor. Bıkmış bir hale giriyorum. Neler yaptım aslında biraz bahsedeyim. Kitap okudum zaman zaman, sosyal medya hesaplarımla zaten aktif olduğum için bol bol paylaşımlar yaptım. Yapmaya devam ediyorum. Bilgisayarımı hafta sonu Cumartesi günü vermiştim, ertesi gün arkadaşımla Beykoz gezisi yaptık. Sabahtan çıktık yola, soluğu Beykoz Çayır'ında aldık. Piknik niyetine gitmiştik zaten. Malzemelerimizi ayarlayıp sırt çantalarımıza yükleyip yolculuk yaptık Anadolu Yakası'nda. Pazar günü kalabalık olur diye korkmuştuk çünkü uzun zamandır bir yere gidemiyorduk malum virüs ve karantina sürecinden dolayı. Normalleşmeye (!) başladık diye biz de geri kalmayalım dedik. 

Beykoz, sabahları çok sakin oluyor. Bir de hafta sonu gidiyorsanız fazla kalabalığa denk gelmiyorsunuz. Biz o yüzden çok rahattık. Otobüs ile gidip gelirken fazla bir kalabalığa rastlamamıştık. Bu çok iyiydi. Çayır desen kimse yok, Beykoz Korusu'nda da fazla kimsecikler yoktu. Ha insanlar var mıydı, elbette vardı ama rahatsız edecek kadar kalabalık kesim yoktu. Boş bir alan bulup öğleden sonrasını orada geçirdik. Geçirdiğim en keyifli günlerden birisiydi çünkü artık dışarısını görmek ve doğa yürüyüşü yapıp hava almak istiyordum. Beykoz'a aslında çok önceden gidecektim ama virüs dolayısıyla ertelemek zorunda kalmıştım. Bir ay kadar kalmak istiyordum. Neden diye soracak olursanız dayım ve teyzem Beykoz'da yaşıyorlar. Onlarla vakit geçirmeyi istiyordum. Neyse, o günü öyle kapayıp sonra evlerimize dağıldık. Güzel bir günü geride bırakmıştık arkadaşım ile. 

Bilgisayarsız ilk 3 gün her şeyi boşladım diyebilirim. Hiçbir şey yapasım gelmemişti. Düşünün o kadar çok sıkılmıştım. Her şeyim bilgisayarımda, hal böyle olunca her şeyden mahrum kaldım. Dersiniz şimdi bir haftadan bir şey olmaz diye ama öyle olmuyor maalesef. 3. gün akşamı müthiş bir şey yaparak kuaföre gidip saçlarımı kısa kestirdim. Hem de bayağı kısa kestirdim. Yetmedi, enseden de bir güzel aldırdım. Sıcağa gelemeyen bir insanım o yüzden enseden çok terliyordum. Komple bu sorunu çözmüş oldum. 4. gün olarak Perşembe sabahı, çıktım yola gittim Beykoz'a. Akbaba, Dereseki'de 4 gün boyunca kafamı dinlemeye gittim. Ailesel sorunlarımdan dolayı kendimi attım Beykoz'a. Bir güzel de kafamı dağıttım. Zaten gittiğim yer çok güzel. Evin arkasında ağaçlık alanlar var. Tam doğa yeri. Daha ne isterdim ki? Güzel güzel vakitlerimi geçirdim. O sıra defterime yazılar yazdım, kitap okudum ve akrabalarımla sohbetler ettim çok keyifli geçmişti. 

Beykoz'da kaldığım 4 gün boyunca Instagram hesabımda bir takım değişiklikler yapıp, takipçi sayımı belli bir sayıya düşürdüm ve çoğu fotoğraflarımı silip geriye en güzellerini bıraktım. Saçma sapan hesaplar vardı, aynı isimden 6 tane hesap açılmış mesela bakıyorum hiçbir gönderi bir şey yok. Neden hesabımda tutayım ki? Bunu yapmam 2 günü aldı ama şunu söylemeliyim ki çok rahatladım. Artık yabancıya yer yok. Saçma hesap profil devri bitti benim için. Öyle böyle bir haftamı bilgisayarsız ve günümü Beykoz'da geçirmiş oldum. Dün akşam bilgisayarımı aldım nihayet. Herhangi bir sorun yok ve bundan sonra da dikkat etmeye gayret göstereceğim. Benden bu kadar umarım keyif almışsınızdır yazıdan. Konular aklımda belli, yeni yazılarla buluşmak dileğiyle, kendinize cici bakın. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar