Advertisement

Main Ad

Top 5: Ghost'un Elinde Bambaşka Bir Şeye Dönüşen Cover Çalışmaları


Hoş geldiniz. Bugün sizlere İşveç dehalarından Ghost'un cover'lamış olduğu Top 5 listesi hazırladım. Orijinali apayrı keyifli olsa da Ghost'un elinde bambaşka bir şeye dönüşen bu cover çalışmalarına gelin birlikte dinleyip yorumlayalım.

  • Ghost - It's a Sin (Pet Shop Boys): Bu şarkı Pet Shop Boys klasiklerin başında geliyor biliyorsunuz ki. 80'lerdeki o tat müthiş ve günümüzde de çok sevilerek dinlenmekte. Kendi adıma konuşabilirim en azından. Ghost'un yorumladığı It's a Sin parçası, aslında Ghost'un son albüm çalışması Prequelle'nin Deluxe albümünde yer alması düşünülürken son anda sanırım vazgeçildi ve parça ortamlara çoktan düştü. Huzurlarınızda Ghost'un elinde muhteşem bir hale gelen It's a Sin.


  • Ghost - Crucified (Army of Lovers): Bir zamanların İsveçli dans müzik grubu olan Army of Lovers, 1991 yılında çıkardığı Massive Luxury Overdose albümünde bulunan Obsession ile birlikte popüler olan Crucified parçası o zamanlar çok sevilmiş ve herkesin dilinde olan bir parçaydı. Ghost'un yayınlamış olduğu If You Have Ghost EP albümünde Crucified cover'ını duymanız mümkün. Ghost, cover işlerinde çok başarılı olduğunu ilk 2 maddede gösterdim, şimdi sıra diğerlerinde. 


  • Ghost - Here Comes The Sun (The Beatles): The Beatles klasiklerinden biri olan Here Comes The Sun'ı bir de Ghost'tan dinleyin bakalım, sevecek misiniz?


  • Ghost - Enter Sandman Live (Metallica): 2018 yılında gerçekleşen Polar Müzik Ödülleri gecesinde Ghost ve Vargas & Lagola ekibi Metallica'nın en hit şarkılarından biri olan Enter Sandman'ı sahnede bambaşka bir boyuta taşıdıklarını geceye katılan Metallica üyeleri Lars Ulrich ve Robert Trujillo ile birlikte şahit oluyoruz. 


  • Ghost - Waiting For the Night (Depeche Mode): Müzik dünyasındaki en iyi gruplarından Depeche Mode'un en sevilen albümü Vialator'da yer alan Waiting For the Night şarkısıyla Ghost, cover zirvesinde adını altın harflerle birlikte yazdırdı diyebilirim. Depeche Mode'u çok severim biliyorsunuz ama bu şarkıyı kendilerinden değil Ghost'tan dinlemeyi tercih ediyorum. Başıma bir şey gelmez umarım diyerek bu Top 5 cover şarkılarla sizi baş başa bırakıyor, yorumlarınızı bekliyorum. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar