Advertisement

Main Ad

Ve 2020...

Bu yıl, kimse virüs dahi umursamadan toplu ulaşımda inenlere ve binenlere mesafe dahi tanımadan öncelik verilmedi. Ayıp yahu, bari bu yıl bunu yapsaydınız diyerek Aralık klasiği olan "Ve ...." serisine kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Blog yazmayalı aylar olmuş yeni fark ettim biliyor musunuz? Yazıyorum ama yazdığım yazılar platformda değil defterimde yer alıyor. 2 defter bitirdim öyle yaza yaza. Bu benim için güzel bir şey aslında. Her şeyi de yazmamak gerekiyormuş. Bu yıl en azından bunu anladım.

Covid-19 bizi bu sene maalesef hayatımızdan alıkoydu. Çok virüs muhabbetleri yapıldığı için blog yazımı virüs konusu ile mahvetmeyi düşünmemek adına başka şeylerden bahsetmek istiyorum. Yazılarımda hatam olursa kusura bakmayın. Ya da bakın, sizin tercihiniz. Hoş geldiniz ayrıca.

Ve 2020... İyi kötü, olumlu olumsuz, eğlendim ağladım, zorlu kolay bitiriyorum.

Ve 2020... Ocak sonu 3 yıllık çalıştığım firmadan ayrıldım. Sebebini elbette burada belirtmeyeceğim. Bir yerden sonra artık finish moduna geliyorsunuz. Bana da ufak tefek gelmeye başlamıştı. Bu yıl mis gibi tatil yapar, günüme gün eder, o konser senin bu konser benim, festivallere ayak atar iki eğlenirim dedim ama sanırım benim gittiğim en son konser Can Bonomo oldu. Nefis planlarım vardı. Kışı da evde geçirmek istiyordum zaten, sadece Şubat ayında bir boşluk yaratıp keyif yaptım. Nasıl olsa çalışmıyorum dedim; evde dizi, film keyfi yapar takılırdım böylece. Şubat sondu anlayacağınız, Mart zaten virüs hayatımıza dadanmıştı bile. Son buluşmalar, son gittiğimiz yerlere öylece veda etmiştik geçici süreliğine... 

Ve 2020... Rekor muydu benim için bilmiyorum ama bu yıl karantina moduna girince malum evde vakit geçirmek adına bir şeyler yapmaya başlamalıydım diyerek 100'ü geçen filmler izledim. Defterime tek tek not edip, gereken yorumlarımı yazıp sizlerle de hem Instagram hem de Twitter üzerinden paylaşmıştım. İzlediğim filmlerin listesini de en son linkini bırakacağım. Pinterest'e kaydettiğim afişlerinden bakıp izleyebilirsiniz. Film zevkime güvenen en azından bakabilir. 

Ve 2020... Bu yıl Spotify Wrapped yok çünkü yaklaşık 2 aydır Apple Music üyesiyim. Merak etmeyin, sizlerin Spotify Wrapped listelerinize baktım. Müzik dinlemeye devam. Platform hiç önemli değil. Bu yıl birbirinden güzel isimler dinleme fırsatım oldu. Albümler keşfettim hatta bu yetmedi, "ölmeden önce dinlemeniz gereken 1001 albüm" kitabını satın aldım. Aşırı yardımcı oldu diyebilirim. Karantina zamanımı bu şekilde geçirdim diyebilirim en azından.

Ve 2020... Okul durumumu soranlara AÖL sanırım mezun oldum ama bu ayki sınav ertelendiği için mezunluk durumumda neler olacak ilerleyen zamanlarda öğrenir paylaşırım. Artık bir zahmet mezun olayım 2016'dan beri lise sürünüyorum. Berbat bir sistemleri var ama mecbur katlanıyorum. Bekle beni üniversite, haha!

Ve 2020... Aralık ayı benim için her zaman özel. Sene sonu yani Aralık ayında genel bir değerlendirme yaparak, bir önceki senenin açığını kapatıyorum. Tabii bazı insanların gerçek yüzünü net olarak gördüğüm bu yıl bana da bir ders oldu. Bundan sonra insanlara gerektiği gibi davranmaya karar verdim. Bazı insanlar beni çok yormaya başladığı için artık gerilmek dahi istemiyorum ve bunun için gereken çabayı göstereceğim elbette. Beni üzenler ölmesin ama üzdükleriyle sürünsünler, diyebileceğim bu. Bolca yenilik!

PS: Aralık şarkım my december ve violet hill'i dinlemenizi tavsiye ediyorum. link yok siz bulup dinleyin.

Ve 2020... Bazı olumlu kararlar aldığım bir yıl oldu. En azından karantina bana bunu gösterdi diyebilirim. 23'ün getirdiği bazı kötülükleri, iyileriyle kapatmaya çalıştım. 

Ve 2020... Benim için bu yılın en güzel hadisesi ilk kitabımı çıkarmam oldu. Benden kimse bir kitap beklemiyordu, beklemeyenlere güzel bir sürpriz oldu diyebilirim. 50 bölümlük hikaye ve bunların yanında yazmış olduğum kısa sözlerimden oluşan ilk göz ağrım "Ayna", Kitapyurdu'nun girişimi olan Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık etiketiyle satışa çıktı. Aslında bir sene önce telefonuma yazmış olduğum hikayemden yola çıkarak bir şeyler yapmak istiyordum. Bu yıl karantina modunda olduğum için yazı yazmam daha da çok arttı. Sırf bu ilerliyor diye blog yazmaya ara bile verdim diyebilirim. Yasaklar esas kalktığında kendimi kalabalığın arasına karıştırmadan, sakin bir şekilde geçirdiğim Starbucks'ta yazdıkça yazdım. O kadar çok birikmişti ki yazdıklarım. 50'ye yakın hikaye tamamlamışım. Yaşanmış, yaşanmamış, hayal ve gerçek diyebileceğim ilk kitabım Ayna'nın gidişatından memnunum. Elbette kitabım çok satsın, çok param olsun, zengin olayım, okunmalar artsın diye çıkarmadım. Yazarken de öyle bir düşüncem yoktu zaten. Sadece yazdıklarım insanların hayatına az çok dokunsun istedim. Zaten KDY diye milyonlar satacak bir kitap da çıkarmadım. İlk göz ağrımı bu şekilde deneyimlemek istedim. Güzel oldu. En azından kendime yazar tabirini net olarak yakıştırabilirim. 96 sayfa hikayelerim var. Yazdım okumak ister misin?

Ayna'yı satın alarak beni mutlu edebilirsin!

Ve 2020... Albümler dinlenildi, yorumlar yapıldı, puanlar verildi. Top 10 favori albümlerimi aşağıya bırakıyorum. 

  1. Doğan Duru - Epoch
  2. Taylor Swift - folklore
  3. Dua Lipa - Future Nostalgia
  4. Hurts - Faith
  5. Grey Daze - Amends
  6. TNK - Manik Depresif 
  7. Lady Gaga - Chromatica
  8. Ellie Goulding - Brightest Blue
  9. Onur Özdemir - Hayata
  10. The Weeknd - After House

İzlemiş olduğum filmlere buradan ulaşabilirsin!

Yorum Gönder

0 Yorumlar