Advertisement

Main Ad

Kulağıma Çarpanlar


Hoş geldiniz. Bu ay içerisinde çıkmış olan Türkçe albüm ve tekli olarak kulağıma çarpan birbirinden güzel şarkılarla Ocak ayını geride bırakıyorum. Pandemi şartlar altında müzik üreten birçok müzisyene minnettarız. Bunun karşılığı elbette bizim şarkıları dinleyip destek olmamız. Bu ay içerisinde çıkan ve kulağıma hoş gelen şarkıları aylık olarak Spotify hesabımda liste yaparak biriktirmeye başladım. Çalma listesini en aşağıda ekleyeceğim. Takip edip keşfe çıkabilirsiniz. Bakalım benim kulağıma çarpan şarkılar neler olmuş, inceleyelim.

Melike Şahin'in yayınladığı Uykumun Boynunu Bükme, bu aralar en sık dinlediğim şarkılar arasına girmeyi başardı. Yakında çıkması planlanan Merhem isimli albüm öncesi bizlerle buluşan Uykumun Boynunu Bükme, sound ve sözleri açısından beni epey yakaladığı için size tavsiye etmekten büyük onur duyarım.


İşte benim için şarkı: sözlerini Emirhan Derindere ve Yiğit Oktay Pekdemir'in yazdığı Emirhan Derindere'nin Defterim, ilk dinlediğim anda en çok beğendiğim şarkı oldu. Hak ettiği yerlere gelmesini dilerim.


Ona gitme bana gel: Batu Akdeniz'i yıllardır büyük bir keyifle takip ettiğim müzisyen. Son tekli çalışması Ona Gitme bu ayın en nefis işlerinden birisi olduğu aşikar. Şarkının enerjisi ne kadar yüksek olduğunu dinlerken anlayabiliyoruz. Müthiş bir klibe sahip, bi' koşup dinleyin, çabuk!


Müthiş: Di*La Pulatsü'yü duymayan bence hemen şarkılarını dinlemenizi tavsiye ediyorum. Türkçe rock müzikte yepyeni soluk getiren Di*La Pulatsü'nün Dur Biraz şarkısı ayın ne müthiş çıkışlarından. 


Yükselti: 2018 çıkışlı Kriz Masası ekibinin R.U.H. adlı ilk teklisi bu ay yayınlandı. İstanbul'da çeşitli mekanlarda sahne alan Kriz Masası, kurulduğunda hali hazırda olan besteleri R.U.H.'u çaldıkları zamanlar dinleyicilerinden güzel dönüşler alması üzerine, şarkının yayınlanma konusunda büyük bir önem taşıdığını belirtmekte fayda var.


Şarkıların Ev Hali: Severek takip ettiğim Nova Norda, Sedef Sebüktekin, Birkan Nasuhoğlu ve Canozan'ın bir evde kaydettikleri 8 şarkılık ilk karantina albüm olan EVDE'yi dinlemenizi şimdiden tavsiye ediyorum. Özellikle albümün çıkışı ve buna video klip çekilen Nova Norda'nın Bir Yol Buldum albümün en büyük taşı. Nova, Sedef, Canozan ve Birkan ortak projesi yılın en bomba işlerinden biri olduğunu söylemeden edemeyeceğim. 


Dinle: Ilgaz Fakıoğlu ve Ayhan Asar tarafından kurulan 40gece, CES yapım etiketiyle bizlere buluşturdukları elektronik rock müzik tadında olan Koca Bir Yalan, listemde sık sık döndürdüğüm şarkılardan. Bu sene çıkması beklenen yeni albüm öncesi yayınlanan üçüncü tekli Koca Bir Yalan'ı duymayan bilmeyen kalmasın.


Olur Öyle Hatalar'ın yayınladığı EP albüm olan Kafalar Karışık'tan benim kafama takılan Bul Beni Yoruldum, EP albüm kadar bu şarkı da şahane olmuş. Güzel müzik icra eden şahane isimlerin destekçisi olmaya elbette devam edeceğiz. Mesela bu EP'yi dinleyerek başlayabilirsiniz. 


GTR Müzik'ten çıkan Damla'nın Elim Kaydı teklisi adeta müthiş olmuş. Sözü ve müziği kendisine ve düzenlemesi de Orhun Sevindik'e ait Elim Kaydı, sizi kıpır kıpır yapacak şarkı. 


Yüksek yüksek: Türkçe rock dünyasına nefis soluk getiren Balıklar, tekli çalışması Yüksekten'i dinleyicilerin beğenisine sundu. Balıklar'ı ileride de sık dık duyacağımıza benziyor. Takibe alın.


Dinle: 
 • Erdi Gökçek - Alışamadım
 • Adakanbo - Derdimi Sor
 • Soft Analog, Çağrı Üçler - Renklerim
 • Ezgi Köroğlu - Geri Dönemem
 • Varsa Yoksa - Teşekkürler Sevgilim
 • Yokyer - Bezdiri
 • Vincent Baykal Ada - Odamda
 • Mary Jane - Ne Güzeldik Oysa Biz
 • Kerem D - Sensizliğe
 • Omark - Belki De Hep
 • Nil Su - Sonsuz Veda
Çıkışlarınızı infobuketkalkan@gmail.com adresine göndermeyi unutmayın.


Yorum Gönder

0 Yorumlar