Advertisement

Main Ad

Ocak Seçkisi #1

Hoş geldiniz. Ocak ayını geride bıraktığımız son haftasında bu ay birbirinden nefis çıkışları dinleyip, takipçilerimize paylaştık. Kulağıma gelen birbirinden güzel şarkılarla sizin için seçtiğim Ocak ayı dinlemelerim hemen aşağıda. 

Pale Waves, Şubat ayında yayınlayacağı Who Am I? isimli ikinci albümünden bu ay yayınlanan Easy ve You Don't Own Me teklileri ile Avril Lavigne tarzını sevenlerin bayılacağı şarkılar arasına girdi bile. 

Olivia O'Brien sevenler buraya! Bu ay içerisinde dinlediğimiz Better Than Feeling Lonely ile adından sıkça söz ettiren Olivia O'Brien, tarzı ile kendisini severek takibe ediyorum.

Foo Fighters, 5 Şubat'ta yayınlayacağı 10. albümü Medicine At Midnight'tan No Son Of Mine ve Waiting On A War ile hayranlarından tam not almayı başardı. Albümü büyük bir merakla bekliyorum. Tadımlık olarak geçtiğimiz sene yayınlanan Shame Shame teklisinden ile dinlemeye başlayın.

You Me At Six'ten bu ay dinlediğimiz Adrenaline EP'si en çok beğendiğim işlerden.

Şarkılarını büyük bir keyifle dinlediğim Yvonne Catterfeld, bu ay Patience adlı teklisi ile gelecek albümün büyük sinyallerini veriyor. 

Mod Sun'ın Avril Lavigne ile işbirliği yaptığı Flames, "eh işte" niteliğinde olmuş. Sanırım Avril Lavigne'in artık bir albüm yapmanın zamanı gelmiş. Kendisi yapmasa da Pale Waves'in Avril'dan büyük ilham aldığı büyük ortada. 

Two Feet'ten bu ay çıkan Fire teklisi ile erotizm çağrışımlı müziğiyle hayranlarından tam not almayı başardı. 


London Grammar, 3  şarkılık maxi-single albümü Lose Your Hand ile müziğin hakkını en çok veren gruplardan. Dinlenmesi için sizi bekliyor.

Nova Waves'ın bu ay içinde yayınladığı ikinci albümü Going to Distance, Paco Loco stüdyolarında kaydedildi. 11 şarkının yer aldığı albüm taze olmasına rağmen grup da adını büyük kitleye duyurmak için ellerinden geleni yapıyor. Tebrik ederim.

Dinle: Graeme James'in yayınladığı 6 şarkılık EP albüm olan The Weight of Many Winters, sakin müzik ihtiyacı hissedenlerin imdadına yetişeceği nefis bir iş.

Cover sevenleri sizi böyle alayım: Depeche Mode'un klasikleşen Strangelove'u birde Laura Dre'den dinleyin bakalım, beğenecek misiniz? Ben beğendim.

emre aydın, şu son zamanlar mükemmel işlere imza atan bir diğer isim. Snow Patrol'un sevilen şarkılarından Chasing Cars, en az orijinal versiyonu ile eş değer niteliğinde olmuş. Mükemmelsin emre aydın

BirdPen, kulağıma hoş gelen şahane bir isim. Invisible ilk dinlediğim günden beri favorim olmaya başaran şarkı.  

Balthazar'ın yeni albümden önce yayınladığı 3 şarkılık On A Roll, Tame Impala sound'una oldukça yakın. 26 Şubat'ta yayınlanacak yeni albümlerini büyük bir heyecanla beklemeye koyuldum bile.

Büyük bir çılgınlıkla takip ettiğim Papa Roach'un Jeris Johnson ile işbirliği yapıp yeniden düzenledikleri Infest albümünde klasikleşen Last Resort'un Releodad hali sound açısından keyifli olsa da maalesef hiçbir düzenleme orijinal versiyonuna yaklaşamıyor. 


Dinle:
  • Pinhani - Tomorrow is Beautiful
  • Ali Bakgör - In a Dream
  • Faruk Orakçı - Lonely
  • Umut Bahar, Luwian - Cover It Up
  • Kings of Leon - The Bandit
  • Anneke Van Giersbergen - Hurricane
  • Aesthetic Perfection, Sebastian Svalland - S E X
Çıkışlarınızı infobuketkalkan@gmail.com adresine göndermeyi unutmayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar