Advertisement

Main Ad

Şu an ne yapıyoruz ki geleceğimizi planlayalım?

Ben de birkaç gündür bu sorunun yanıtını arıyorum ama nedense verebilecek bir cevabım yok. "şu Kovid bitsin"den öteye gidilemeyen sohbetler, birtakım çekilen özlemler ve geleceğe dönük yapamadığımız planlar... Şu an sadece kendimizi düşünebildiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Evet, o ilk zamanlar olduğu gibi kapıldığımız panikler yok. Biraz daha olumlu şeyler düşünebiliyoruz. Hiç geleceğe dair bir plan yaptınız mı? Ya da yapmaya çalışıyor musunuz? Ben şu anda ne yaptığımı bilmiyorum. O yüzden değil gelecek, yarını bile planlayamayan biri olarak hayatımı işe git gel üzerinde sürdürüyorum.

Neler yapıyorum ki ben? Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden güzel filmler keşfedip haftada 5-6 film izliyorum. Müzik dinliyorum ama izlediğim film ile eşit derecede değil. Plan yapamayacak duruma geldim. Geçtiğimiz yıl en azından belli başlı planlarım vardı. Aklımda yapmak istediğimin listesini çıkarıp baktığımda kendime bile bunu yapacağımın garantisini ver(e)miyorum. Netlik önemlidir benim için her zaman ve ilk başta ben kendime net olamıyorum. 2021 yazında beni neler bekliyor bunu bile bilemeyip zamana bırakıyorum.

Bazı beklentilerimi artık düşürmeye karar verdim çünkü ilerleyemiyorum. Sadece istediğim tek şey, en yakın arkadaşlarımla birlikte olup iki lafın belini kırmak. Evet, önceliklerimin arasında bu var. Kovid bayağı dost ayırıcı. Kilometrelerce uzakta olan arkadaşlarınız var ise bu durum hayli bir zor oluyor. Bizzat yaşıyorum çünkü. Dışarıda bir kafe veya restorana oturup bir şeyler yiyip içmeyi feci bir şekilde özledim. 

Hep bir beklenti içerisinde olmaktan dolayı çok sıkıldım. Zaman o kadar hızlı ilerliyor ki, Ocak-Şubat ayı içerisinde sanki hiçbir şey yapmamışım gibi hissediyorum. Bomboş iki ay hızlı geçti benim açıdan. Bu yıl bazı beklentilerimizi nasıl hayata geçiririz bunun hakkında en ufak bir fikrim dahi yok. Şu an bizler ne yapıyoruz ki geleceğimizi planlayalım?

Yorum Gönder

0 Yorumlar