Advertisement

Main Ad

CD satacağım aklıma gelmezdi

CD albüm seven ben, sırf harçlık çıksın diye elimde duran eski Türkçe albümlerimin birçoğunu Letgo üzerinden satışa verdim. Sebebi, zamanında sırf öylesine alayım da, kitaplığımda süs diye durmuş olmasıydı. Yalan yok, aldığım albümleri hemen dinliyordum ama son zamanlarda bu baymaya başlamıştı. Hâlâ değer verdiğim albümlerimi saklıyorum. Alıyorum da aynı zamanda ama sık olarak dinlemediğim albümlerin kitaplığımda durması benim için kesinlikle bir şey ifade etmiyordu. İnanır mısınız dün 3 tane albüm sattım. Gelen parayı da, köşeye attım ki biriksin, belki ileride ne olur olmaz en azından gelen parayı oradan değerlendiririm.

Çalışmıyor muyum, evet çalışıyorum ama çalışıyorum diye de elimde duran eşyayı satmayacağım anlamına gelmiyor. Kitaplığımda duran CD'lere bakmayı her zaman sevmişimdir. Birçoğunuz attığım fotoğraftan koleksiyonumu az çok biliyorsunuzdur. Bazılarıyla vedalaşmam gerektiğini düşündüm ve uygun fiyatlı satma kararı aldım. Bunu da hemen şeye çekmeyin, Türkçe müzik dinlemiyor da sırf onun için satıyor diye. Alâkası yok. Türkçe albüm alarak koleksiyon yapmaya başlamıştım. Hâlâ da özenle sakladığım albüm var. Aynı zamanda Türkçe değil, yabancı birkaç albümü de satışa koydum. Belki ciddi alıcı olan varsa alır, en azından tamamlamak istediği albüm olursa bir nebze benim sayemde tamamlar. Zamanında aldığım albümü şu an dinlemiyorsam bu benim suçum değil, yıllar içinde gelişen müzik zevkim yüzünden.

Evde müzik dinlemek diye bir alışkanlığımız kalmadı diye düşünüyorum. Hoş, bunu yapan elbette vardır kesinlikle saygı duyarım ama sonuçta kulaklığımız ve dijital platformlarımız elimizin altındayken bir CD takıp da müzik dinleme alışkanlığı maalesef kimse şu zamanda yapmıyor. Bilgisayar, telefon ve kulaklığın önem kattığı son yıllarda CD'lerin yüzünü açmıyoruz bile. 

CD'lerime bakınca gerekli gereksiz her albümü aldığımı fark ettiğimde biraz tuhaf hissettim. Neden ve nasıl almışım zamanında bilmiyorum. Sadece 1-2 kere dokunup rafa kaldırılan bir albümü daha ne kadar tutabilirdim elimde bilmiyordum. Belki çöpe gidecek, belki benden habersiz başka bir şey olacak bunu elbette bilemezdim. Hâl böyle olunca elimden çıkarmaya karar verdim ve bundan da kesinlikle pişman değilim. 

Dün akşam da eve gider gitmez bazı albümlerin fotoğrafını çekerek Letgo hesabıma yükledim. Mesaj atan oldu, isteyen de. Bu gayet güzel bir şey. Albüm alan insanların olması beni mutlu ediyor. En azından benim gibi 1-2 kere dinlemeyip, çok sevdiği müzisyen ise süresiz her zaman dinler. Maksat kendilerinin yapmış olduğu koleksiyonu tamamlaması. 

CD satacağım aklıma gelmezdi ama her gün bakış açımız değiştiği için nereye sataşacağımızı bilemiyoruz. CD satmak mesele değil, sadece albümlerin artık yüzüne bakmayıp süresiz her gün stream etmemiz, çıkan albümün varlığını böyle hatırlatıyor bizlere. Bence bunu sizler de bir göz geçirin. Sadece öylesine aldığınız albümlerle bir baş başa kalmanızı ve düşünmenizi tavsiye ediyorum. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar