Advertisement

Main Ad

Çok bir şey değil, sadece bir tatlı huzur

Tahminen bu huzur denilen şeye ne zaman erişebilirim bilmiyorum. Ufacık da olsa sevdiğim şeyleri yaparak huzur bulabiliyorum ama daha fazlasına ihtiyaç duyuyor insan. Arkadaşlarla buluşmak, onlara sarılmak, iki lafın belini kırmak bu bile insana huzur veriyor ama arkadaşlarınızla ayrıldıktan sonra o huzurun kaybolması kesinlikle bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum. 

Özgür olmak tabirini kendimde yaşayabilmiş değilim. Hep bir kısıtlama, hep bir müdahale asla özgür bir insan olmadım. Kötü şartlar altında değil de, içime kapanık yaşamak son zamanlarda beni yoran tek şey. O yüzden huzuru bir türlü bulamıyorum.

Hayatım ağırlıklı olarak Güngören'de geçiyor ve hâl böyle olunca kendimi burada biraz hapis gibi hissediyorum. Çalıştığım ofisim ve evim Güngören'de olduğundan mıdır nedir sürekli bu düşünceyi kafamdan atamıyorum. 

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ofisten erken çıkmamla en yakın arkadaşımla buluşmak için kendimi Taksim'e attım. Epey bir zaman olmuştu Taksim'e gitmeyeli. Kalabalığı görünce yadırgamadım. Benim gibi bir konumda kısıtlı kaldıktan sonra farklı bir yer görenler elbette vardır. Ev ve ofisten uzaklaşmak bana o gün 2-3 saat de olsa çok iyi geldiğini söylemek isterim.

Zamanında İstanbul'un çeşitli yerlerinde gezebildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Evet, İstanbul'un bazı yerlerini gezdim. Üstelik bunu kendim yaptım. Bazen arkadaşlarımla yaptım ama ailem ile yapmadım. En azından kendime diyebiliyorum ki zamanında iyi gezmişim. Gezdikten sonra bir yerde oturup bir şeyler yiyip içmek, farklı bir ortam görmek bana hep huzur vermiştir. Bu huzura bu sene rahatlıkla erişebilir miyiz bunu kafamda düşünmek oldukça zor. En azından yaz için olumlu konuşabilirim. 

Sahile gidip yürüyüş yapmak ve çimlerin üzerinde uzanıp derin nefes alarak huzura kavuşmanın nasıl olduğunu bilirsiniz. Bu bile insana çok iyi geliyor. Bir yerde sabit kalmadan başka yerlerde dolaşmayı bu aralar çok özledim. En azından bunun yapılacağı günlerin gelecek olması beni sevindiriyor. 

Huzur bulacağım bir şeyler yapmaya gayret ediyorum. Hoş, bazen huzur bulamasam da ikinci alternatif yolunu her zaman bulup ona göre hareket edebiliyorum. Epeydir huzur bulamadığınız şeylerin listesini yapmakta fayda var. Bir yerden başlayabilirsiniz, bu size iyi gelecektir. Pozitif düşünmek bile huzur verebileceğini unutmayın. Ben unutuyorum arada bana da hatırlatın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar