Advertisement

Main Ad

Evanescence'ın yeni albümü yayında: The Bitter Truth


Kendimi bildim bileli yıllardır Evanescence dinlerim. Fallen hâlâ en sevdiğim albümlerden birisi. 18 yıl önce Nu-Metal akımına ilk albümleri Fallen ile müzik dünyasını sallamıştı. O zamandan beri çok şey değiştiği aşikâr. Kendi materyalindeki son albümün (Evanescence, 2011) üzerinden 10 yıl geçmiş olacak ki bu grup için müthiş bir dönüş oldu. Evanescence'ın yeni albümü The Bitter Truth yayında. Özel kulak kabartmakta fayda var çünkü bu albüm bir öncekine göre dinlediğinizde kesinlikle sıkmıyor, Amy Lee ve ekibinin yaratıcı gücü bu albümde özel olarak hissediliyor.  

The Bitter Truth albümün yapım aşamasında Amy Lee hayranlarını nasıl memnun edeceğini gösteriyor ki, karanlık bir şekilde duygusal, eski köklerine geri dönüş ve biraz da politika yönünden şaşırtacak bir albüm. Broken Pieces Shine albümün en köklü şarkılarından. Yeah Right, Wasted On You, Far From Heaven albümde en çok beğendiklerim. 

The Bitter Truth, hem sözleri açısından hem de sound olarak dinlettiriyor çünkü bir çırpıda dinleyip tüketebileceğiniz bir albüm olmuş. Dinlerken eski Evanescence şarkılarından bir şeyler bulabileceğinizin garantisini veriyor. Albümün derinliğine inip uzun bir yazıyla sıkmayacağım ama sözleri ile birlikte dinlediğiniz zaman ne kadar da kuvvetli olduğunu anlayabiliriz.

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Zeynep Tutkun3/29/2021

    Harika iş çıkarmışlar, eski hayranlarını aniden canlandıran albüm tarihe geçilsin

    YanıtlaSil