Advertisement

Main Ad

Hafta sonu bu şarkıları dinleyin


Her hafta görücüye çıkan mis gibi yeni çıkışlardan kimilerini çok beğeniyor, kimilerini ise hiç beğenmiyor ama sonradan bir şekilde şarkının büyük bir hayranı oluyorum. Bu hafta sonu sizlere dinlemeniz gereken birkaç şarkı ve albüm önerisiyle geldim. İçlerinde mis gibi işler var, beğeneceğinize eminim.

Efza'nın varoluşun hikâyesini anlattığı Gen isimli son teklisi geçtiğimiz hafta bizlerle buluşmuştu. Emin adımlarla ilerlediğini, çıkardığı her şarkısında iyice anlamamıza sebep olan Efza'nın kariyer çizgisi takdire şayan. Gen'in söz-müzik, düzenlemesi ve mix işlemlerinin Efza'nın elinden, mastering ise Peter Snapper imzası taşıyor. Elektronik seslerin ve canlı enstrümanların bir arada olduğu şarkının gitarda Hakan Grey, bas gitarda Onur Atar, bendir, ebow'da Ali Saran ve vokal eşliklerinden Can Bora Tanzer yer alıyor. Şarkıyla müthiş uyum sağlayan klibini YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.


Mabel Matiz'in Kahrettim'i son zamanlarda en çok beğendiğim işlerden. Günde yalan olmasın 10 kere listemde döndürdüğüm bir şarkı. Altyapısından tutun, sound, sözler kendisini dinlettiriyor ve beat seçimi kesinlikle sırıtmıyor. Artık eskisi kadar arabesk tınılarında şarkılar çıkmıyor. Müzisyenler aynı sound'dan devam edecek/etsin diye bir kaide de yok. Mabel Matiz'in bir önce çıkan Toy'u sevmemiştim. Kahrettim kesinlikle Toy'un sound'undan daha başarılı olmuş. Emeklere sağlık. 


Dünyadan: 
Imagine Dragons, Follow You ve Cutthroat adını verdiği iki şarkı yayınladı. Cutthroat'a çok şans verip dinlememe rağmen resmen Follow You kadar etki vermedi. Yine şans verip dinlemeye devam edeceğim elbette. Follow You, resmen Imagine Dragons'ın klasik çizgisini sürdürdüğü sound'undan ilerliyor. Çok beğendim. Güzel bir dönüş oldu. Albüm habercisi olacağını düşünüyorum ama eğer hali hazırda bir albüm varsa umarım bu yıl içinde dinleme fırsatına erişebiliriz. 


Albüm:
Melike Şahin'in ilk albümü Merhem, 26 Şubat'ta dinleyicisiyle buluşmuştu. Çıktığı hafta dinleme fırsatı bulamadım ama bu ay içerisinde sık olarak dinleme şansına eriştim. 10 şarkının yer aldığı albümde Şahin, Mabel Matiz, Uri Brauner Kinrot, Can Güngör, elif Dikeç, Sabi Saltiel, Emre Malikler ve Dijf Sanders gibi başarılı isimlerle çalıştı. Albümün en büyük hitlerinden Uykumun Boynunu Bükme, 70'ler ve 90'ların tınılarını şarkının ezgisinden anlayabiliyoruz. Çok severek dinlediğim bir şarkı. Mabel Matiz ve Melike Şahin'in birlikte yazdığı Nasır, albümünü en iyilerinden olmakla kalmıyor, Samatya'da İlk Rakı, Bedelini Ödedim, Hepsi Geçti ve Gönlüm Durur Orda en çok göze çarpanlardan. Merhem gibi şarkıların barındığı bu albüme kulak kabartmakta fayda var.


Nova Norda, yıllardır severek takip ettiğim ve konserlerinde bol bol coştuğum müzisyen. Yayınladığı her şarkısıyla iyice düşünmemizi sağlayan Norda, bu sefer yanına Korhan Futacı'yı alarak Cehennem için depresyon hırkalarımızı yakmamızda bize yardımcı oluyor. Bir önceki teklisi olan Bakma Bana Öyle'nin devam niteliği taşıyan Cehennem için dinleyiciler tarafından olumlu eleştiriler aldı bile. Yok Öyle Kararlı Şeyler solisti Erdem Topsakal, iPhone 12 Pro ile dikey şeklinde video klibini çekti. Klip yayında. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar