Advertisement

Main Ad

Sen Öyle Sunday: Emin Olduğum Şeyler

Nelerden eminim veya değilim diye bunu düşünürken kendime emin olduğum şeylerin listesini yapmaya karar verdim. Fonda Abba çalıyorken üstelik. Abba'yı çok severim. Üst üste birkaç Abba şarkısı dinlersem keyifleniyorum. Kulağıma neşe katıyor. 

He kitabı sonuna kadar okumayabilirim. Kitaplar yarım bırakılabilir. Müzik zihnimize iyi gelir. En sevmediğim söz "yapacak bir şey yok", en sevdiğim söz ise "olumlu düşün". 

Su bizim aynamızdır. Renkli kalemler ruh halimize göre değişiklik gösterebilir. Üşüdüysem canını yakabilirim. Tarihler yalan söylemez. Yarım bırakılan ve yapılamayan hiçbir işi samimi bulmam. Düğünümde Depeche Mode'dan Somebody çalınacak. Hiç bu kadar emin olmamıştım.

Toplu ulaşımda telefonla yüksek sesle konuşulmasını zerre tahammüle etmem. İnsanların başını ağrıtanlara saygım yoktur. Mutsuzsun diye karşı tarafı sıkmamanı tavsiye ederim. Bazen kontrolden çıkabilirim. Son dakika insanlığım duruma göre değişir, darılma. Sizlerle aynı düşünceye sahip olmayabilirim. Bizler değişebiliriz ama dinlediğimiz ve içinden çıkamadığımız şarkılar değişmez.

Değer verdiğim şeylere sonuna kadar sahip çıkarım. Tek kullanımlık değil ömür boyu olan şeyleri severim. Şeker kullanmam ama tatlılardan da kaçamam. Kahve içerken kendimi rahat hissederim. Çekinirim. Rahatlıkla telefon görüşmesi yapamam. Arama, mesaj at tarafındayım. Hayatımdan çıkanları tekrardan asla sokmam. Ses ve gürültüden uzaklaşmanın çok iyi geldiğini düşünüyorum. Kendime izin veririm. İleriye dönük planlar yaparım. Eskiye yanaşmam.

Yorum Gönder

0 Yorumlar