Advertisement

Main Ad

Üç gün


Üç gün evlerde böyle ağrı sızı çektiysek gelmesi konuşulan 10-15 gün yasaklarda ne yaparız kim bilir? Sizi bilmem ama ben ofise gitmek için dışarı adım attığımda ağrımayan omuzlarım yol boyunca sızlamaya başladı. Dedim üç gün ne kadar etkili oluyormuş. Evlerde hareketsiz kalmak, herhangi bir faaliyet için yeterli alanın olmaması, dizi ve film izleyerek sürekli yatış hali ve bolca yemek yemek. Hafta sonum böyle geçti yine yeni ve yeniden. 

Sosyal medyasız tam  hafta geçirdim. Hiçbir şekilde Instagram ve Twitter kullanmadığım o bir hafta içinde neler yaptığımı çok da detaylandırarak anlatmak istemiyorum ama şunu söylemek gerekirse saçma bulduğum bu iki ortamdan uzaklaşmak bana iyi geldi. Yalan yok arada merak ettim tabii neler olup bitiyor diye ama hep aynı şeyleri gördüğümden dolayı girmemenin daha iyi olabileceğini düşündüm. Zaten üyesi olduğum ekşi sözlük sayesinde birkaç gündemden haberim oluyor. En azından orada yazılanlar gerçekçi şeyleri okumak bana iyi geliyor. Sevdiğim birkaç isminin Instagram'da paylaşım yaptığına dair haber alsam da maalesef Instagram'a giriş bile yapmadım. Ben aktifken kimseden paylaşım gelmiyordu en azından bir süre daha bekleyebilirim, haha. Kendimi sosyal medyadan koptum diye arada bir cahil hissetmedim değil ne yalan söyleyeyim. Yıllardır kullanmış olduğum platformu birdenbire bırakınca en az 1-2 gün içinde geri dönerim demiştim ama aksine bir haftadır Instagram ve Twitter'ı aramadım. Bazen de uzaklaşmak iyi geliyor. Çünkü cılkı çıkan birçok şeye şahit oldum. Çekilecek gibi değil neden kendimi gördüğüm şeyler üzerinde kafamı yorayım ki? Böyle daha mutluyum. En azından şu anlık.

Bol bol Community izliyorum. Şu an 4. sezondayım, çabuk bitecek diye korkuyorum çünkü bağlandığım karakterlere iyice alışınca dizi bittikten sonra ekrana bomboş bakmayı hiç sevmiyorum. Bol bol film izliyorum hatta bu üç içinde bayağı film izledim. Normalde film paylaşımları Instagram ve Twitter üzerinden yapıyordum ama her yerden paylaşmak beni yoruyordu. Ben de izlediğim her filmi yorumlayarak Letterboxd hesabımda paylaşıyorum. Dileyen takip edebilir. letterboxd.com/bkouquet 

Üç günüm müzik dinlemek, bol bol yazı yazmak, film ve dizi izleyerek geçti. Hızlı geçti dilerim böyle uzun molalara daha da ihtiyaç duymayız. Pandemi bitmesi için artık ne gerekiyorsa yapılır da bir an öne rahatlarız cidden. Diğer türlü evlerde kafayı yemezsek iyidir. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar