Advertisement

Main Ad

24'e sayılı günler...

Sanki 23 yaşımı çok iyi geçiriyormuş gibi 24. yaşımın gelmesini nedense heyecanla bekliyorum. Hiçbir şeyi bu kadar heyecanla beklememiştim herhalde. Yeni bir yaşa girecek olmamın heyecanı bir yana, bir albümün çıkış tarihini beklemek ile benim için eş değer. 22 yaşındayken daha bir mutluydum ve o günlerimi mumla arıyorum. En güzel yaşımın pandemi zamanına denk gelmesiyle çoğu şeyden mahrum kaldığıma hâlâ inanamıyorum. Geçtiğimiz ay Zorlu PSM'ye iade biletimi götürmek için gittiğimde epey hayal kırıklığı yaşadım. Dünya gözüyle Pet Shop Boys konseri izleyememek içler acısı. Bir dahakine artık. Pandemi bittiğinde.

Doğum günü haftama girmiş bulunuyorum. Hayatımda 23 yaşımda olduğu gibi çok bir değişiklik olmasa da, 24. yaşımı en yakın dostlarımla geçirecek olmama şimdilik seviniyorum. Bu bir yana dursun, favori dizimin yaşını tutacak olmak da beni çok sevindiriyor. Benim için kalite standartlarının en tepesinde olan ve izlerken çok heyecanlandığım 24 dizisini bu sebeple yeniden başlamak planlarımın arasında. Bir buçuk ayda bitirdim ve yetmedi. İnsan daha da fazlasını istiyor. 23 yaşımda keşfettiğim için kendime apayrı kızıyorum ya, neyse! 

23... bu yaşımda daha çok ağladım gibime geliyor şöyle geriye dönüp baktığımda. Bilmiyorum. Bu yaşımda daha çok üzüldüm, sinirlendim, kızdım, laf yedim, kötülendim, ağıza alınmayacak şeyler söylendi, insanların hayatından çıktım, yaptığım bir paylaşım yüzünden bana karşı insanlar mesafeli davrandı derken bu yaşımı çok da iyi geçirdiğimi söyleyemem. Kafir bile oldum hatta. Bilmiyorum, insanlıktan çıkacak neler yapmış olabilirim diye çok düşünüyorum ama sonucuna ulaşmak imkansız. Gerçekten kötü birisi olsaydım herhalde yadırganmazdım ama iyi birisi olmaya çalışmam ve iyi niyetimi yanlış anlayan çevrem yüzünden böyle olduğuna yemin edebilirim. Herkes gibi kötü birisi olamıyorum. Olmalı mıyım ya da? Bilemiyorum. İyiye giderken her defasında bir şey olup bana karşı ön yargıyla yaklaşan insanlar yüzünden kendimi bazen çok tuhaf hissetmekle birlikte her şeyden uzaklaşır oldum. Kendimi bir filmin ortasında bulup orada hayal etmekten başıma ağrılar giriyor çoğu zaman. Başıma ağrı girecekse daha çok hayal edebilirim o halde diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Neyse.

24'te daha önce adlı yazımı okudunuz. Buraya kadar okuduysanız da teşekkür ederim. Hediye göndermek isterseniz de sadece kitabımı almanız yeterli. SATIN AL / Buket Kalkan - AYNA

Yorum Gönder

1 Yorumlar