Advertisement

Main Ad

Bu cover çalışmalar hoşunuza gidecek


Her neredeyseniz selamlar. Harika bir keşif yazısı ile karşınızdayım. 2020 sonunda sıfırdan bir Spotify hesabı oluşturarak birkaç aydır müzik dinleyerek keyifler çatıyorum. Şaka şaka. Herkes gibi ben de normal kullanıcı gibi müzikler dinliyor ve çeşitli listeler yapıyorum. Bu sefer yabancı cover'lar hakkında bir liste hazırlamak istedim. Benim hoşuma giden bayağı cover şarkılar var. Sizlerin de hoşuna gideceğini düşünüyorum Buket garantisi ile... 

  • Dreadful Shadows - Twist in My Sobriety
Tanita Tikaram eseri olan Twist in My Sobriety'i Dreadful Shadows'un elinde muhteşem bir hale döndüğünü dinlerken anlamanız mümkün. Orijinal versiyonun yanında kesinlikle sırıtmayacak bir cover çalışması. 


  • Between The Buried And Me - Little 15
Depeche Mode'un Music for the Masses albümündeki en çarpıcı şarkılarından biri olan Little 15'i bu gruptan tesadüf eseri ilk dinlediğimde kesinlikle bayıldığımı söylemeliyim. Depeche Mode şarkılarına yapılan cover'lar en az orijinal kadar mükemmel olduğunu gösteriyor. 


  • A Life Divided - Sounds Like a Melody
Alphaville klasiklerinden Sounds Like a Melody, kesinlikle A Life Divided'in yaptığı en iyi cover çalışmalarından birisi olabilir. 


  • Martin Gore - Compulsion
Joe Crow'un şarkılarından biri olan Compulsion, Depeche Mode'dan tanıdığımız Martin Gore'un 1989 yılında yayınladığı cover EP albümü olan Counterfeit e.p., albümün kendi güzelliği bir yana Martin Gore'un ses uyumunu kanıtlayan cover çalışması olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. 


  • Avril Lavigne  - How You Remind Me 
Herkesin bildiği Nickelback grubunun en popüler şarkılarından biri olan How You Remind Me, Avril Lavigne'in 2013 çıkışlı kendi ismini taşıyan albümünde en çok sevilen cover çalışması. Piyano ile harmanlanmasına bayılmıştım. Yıllardır da dinlerim. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar