Advertisement

Main Ad

Ne değişti bu bir ay içerisinde?

Tam olarak bir şeyler net olarak değişmese de, bazı şeylere olan bakış açım değişti diyerek yazıya hop start vereyim. Tam tamına bir aydır Instagram ve Twitter'da yokum. Yokluğumu fark edip mail atan birkaç arkadaşım oldu, sağ olsunlar. Bir yerlerde öldüm mü kaldım mı en azından merak edip bana ulaştıkları için teşekkür ediyorum.

Dizi veya film izlerken gözümü sosyal medyadan ayıramıyor ve dikkatimi veremiyordum açıkçası. Bunu sosyal medya kullanmayarak yendiğimi söylemeliyim. En azından izlediklerimi daha net anlayabiliyor, film dizi izlediğimde daha net odaklanabiliyorum. Kitap okuma konusuna değinmiyorum bile, bende komple okuma isteği gitti. Kobo üzerinden kitap satın alıp indirmeme rağmen 10-20 sayfa anca okumuşumdur sanırım. Çoğu şeye odaklanıyorken kitap okuma alışkanlığımı kaybettim. Yakında bir gün kitap okuma isteğimin geleceğini düşünüyorum. 

Önceden de yazıyordum ama bu bir ay içinde sosyal medyasız geçirdiğim zamanlarımda defterlerimle daha çok ilgilendim diyebilirim. Her ne kadar siteyi arada boşlayıp kafama göre takılsam da, defterlerimle harika zamanlar geçirdiğimi söylemem gerekiyor. Biliyorsunuz, çeşitli defter tutmayı seviyorum. Defter hediyelerinize açığım bile hatta, haha! Keyifli geliyor ya. Bir ay içinde daha çok keyiflendim diyebilirim.

Kendim sosyal medya kullanmıyorum diye çevremdekileri elbette zorlayamam sonuçta kendi tercihleri ama şunu söylemeden de geçemeyeceğim. Misal, zaman geçirmek açısından bir araya gelen insanların hemen telefonlarına yapışmasına artık pek tahammül edemiyorum. Bırak, 1-2 saat eline alma şu telefonu ve girme sosyal medyaya. Nasıl olsa evine gittiğin zaman saatlerce başını kaldıramıyorsun telefondan. Böyle 1-2 kişilik buluşmalar olur, ya da 5-6 kişilik grup buluşmaları, telefonu elimize almadan rahat edemiyoruz hissinden artık bir çıkmamız lazım sanırım. Hepimiz bu sosyal medya düşkünlüğü ne olacak bilmiyorum. Ben de zamanında çok düşkün bir insandım bunu zaten inkar etmiyorum. Bana kalsa ben geri de dönerim ama inanır mısınız canım hiç girip de iki üç cümle yazmak istemiyor. O kadar bıkmışım sanırım. Bana "sosyal medya detoksu yapıyorsun sanırım" diyenler bile oldu hatta. Detoks olacaksa ha-hay okeyim. Bayağı sosyal medya detoksu yapıyorum. 

Bu bir ay benim açımdan bayağı hızlı geçti ve bir ay içinde en azından evimde yapmak istediğim birtakım şeyleri yapmama yardımcı oldu. Daha fazla düşünüyorum, daha çok yazıyor ve izliyorum, sevdiklerimi dinliyorum, en yakın dostlarımla konuşuyorum... İyi geliyor ve böyle de gelecekse biraz daha detoks yapmaya devam o halde. :)

Fotoğraf: www.creativemotions.it

Yorum Gönder

0 Yorumlar