Advertisement

Main Ad

Ve 2021...


Bu yıl da olduğu gibi kimse virüs dahi umursamadan toplu taşıma araçlarında inenlere ve binenlere mesafe dahi tanımadan öncelik verilmedi. Yıl sonu Aralık klasiği olan "Ve ...." serisiyle karşınızdayım. Öyle bir şey ki, ben bu sene kendi blog sitemle ilgilenemedim. Birtakım bazı sebeplerden dolayı çok soğudum. Hal böyle olunca blog yazma isteğim gitti bir süre ama bunun yerine koca bir yılı her ay farklı defterlere yazı yazıp biriktirerek geçirdim. En azından anlatmak ve kimseyle paylaşmak istemediğim yazılarım defterlerimde gizli kaldı.

Virüs gibi muhabbetlerden bahsetmeyeceğim zaten yeterince konuşuldu. Koca siteyi artık virüs meselesi ile kirletmek istemiyorum. 

Ve 2021... İyi kötü, olumlu ve olumsuz olarak bitiriyorum. Bazı konularda hiç bu kadar kararlı olmamıştım.

Ve 2021... 8 ay kadar part-time bir işte tutunarak çalışma hayatımın bir bölümünü hobilerime ayırdım. Farklı bir süreçti. Bu süreç içerisinde birçok dizi ve film keşfettim. Hatta bununla alakalı kapsamlı bir yazı içerisinde yazmayı düşünüyorum. Burası olmazsa mutlaka buraya uğrayın: https://buketkalkan.medium.com/ Yaklaşık 3 aya yakın Şişli'de çok şahane bir mağazada çalışıyorum. Vücut olarak yorsa da, kesinlikle kafam çok daha rahat. 

Ve 2021... Film zevkime güvenenlere Letterboxd hesabımı bırakacağım. Bu yıl, geçen seneye göre 200'ün üstünde film izlemişim. Elbette hepsini tek tek yazamam ama bu platformda çok iyi sinema izleyicileriyle tanıştım. Rü, sene başında önermişti. Öpüyorum. https://letterboxd.com/bkouquet/

Ve 2021... Bu yıl Spotify Wrapped var. Geçtiğimiz sene Apple Music üyesiydim ama sene sonunda sıfırdan bir Spotify açarak geçiş yapmıştım. Bu yıl en çok Depeche Mode dinlemişim. Şaşırmadım ama elbette bu beni çok mutlu etti. 

Ve 2021... Her Aralık ayında, gelecek sene için birtakım bazı konularda ciddi olarak karar verdiğim bir dönemden geçiyorum. Yanılıyorum diyordum her defasında ama işlerin böyle sürmediğini anlayarak buna bir miktar üzülmek yerine kendimi sorguya çekiyorum. Bu sene de bana bundan oluyor. Pişman mıyım, elbette hayır.

Aralık şarkım my december ve violet hill. 

Ve 2021... Bin teşekkür Rüya'ya. 

Ve 2021... Albümler dinlenildi yorumlar yapıldı. Top 5 favori albümlerimi aşağıya bırakıyorum. 

  1. Emigrate - The Persistence of Memory
  2. Imagine Dragons - Mercury - Act 1
  3. Yvonne Catterfeld - Change
  4. Yirmi7 - Ay Düşmüş Elektrik Tellerine
  5. Dave Gahan & Soulsavers - Imposter

Kaynak: https://phototrend.fr/2021/01/bonne-annee-2021/

Yorum Gönder

0 Yorumlar